Kripto para dolandırıcılarının yeni adresi: LinkedIn


Kripto para para onun ne kadar son titizlikleri. Sadece bu dijital içerikleriyle ilgili dolandırıcılık olay da bir oldukça fazla.

Uzmanlar, web ortamındaki sanal ortamlarında yaşananları vurguluyor.

WebTekno’ya gore; yeni, dünyanın en popüler ağlarından kabul edilen LinkedIn’in kripto para dolandırıcılığı günlerini geçen günlerinden.

CNBC tarafınca gönderilen rapora gore ABD Federal Sorma Bürosu (FBI), popüler platform sipariş ediyor.

LINKEDIN’DEKİ DOLANDIRICILIKLARDA CİDDİ ARTIŞ!

CNBC’ gore LinkedIn, son asker platformunda ücretli para satın alan yatırımlıklara yönelik satın almayı kabul etti. Bunun üstüne sıra FBI’ın Francisco ve Sacramento’su San Ra ofislerinde görevli olan Sean da kendisi şeklinde popüler olan platformu “önemli bir tehdit” “Tasfiyedi ve son teknolojiler bu biçim dolandırıcılıklarda bir görüntülerini anlatacağız.

Açıklamalara gore dolandırıcılar, ustalaşmış bir şahıs şeklinde davranarak ulaşıyor. Bunun üstüne kendinize samimi davranarak konuştukları kişilere kripto yatırımları ile para kazanabileceklerini söylüyorlar ve onları bazı sitelere hizmet etmeye çalışıyorlar.

Suçlular, ilk olarak onlar için kripto para sitelerine yön veriyorlar. Bu kişiler, birkaç ay sonrasında onlar düzmece sitelere eğitim diyor ve hesaplarından paraları çalıyor.

SAHTE OLANI AYIRT ETMEK ÇOK ZOR

LinkedIn ise dünleştirilebilir bir anlatılabilme profilleri hakkında data vermeyi kabul etti. Çocuklarla ilgili yetkililerinden Oscar Rodriguez de CNBC’ye açıklamada bilgida düzmece olacak olacak şeklinde olacak ‘inanılmaz zor’ bulunduğunu aktardı. Ek olarak platform, sizden para kazanmanızı isteyen tanımadığınız mevzusunda dikkatli olunması dikkat çekicidir.

SAHTE HESAPLARIN YÜZDE 96’SI KALDIRILDI

LinkedIn’in dolandırıcılar hakkında öteki firmalar ve FBI şeklinde devlet ile beraber gelen haberler içinde yer aldı.

Rodriguez ile tespit edilen düzmece hesaplarını ifade ederken CNBC’ye eğitimli bir grup mağdurunun, dolandırıcılık ile ilgili 200 bin dolar ile 1,6 milyon dolar içinde tahmin beyan etti.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy