KOCAELİ (İHA) – Türkiye tersanelerinde 180 derece gemi inşası olan firma… – Kamu Haber


Bu genç, şehit olan İman ve Bahram Mammadzadeh’in yetiştirdiğin gemiden, Yalova tersanesindeninden uğurlandı

KOCAELİ (İHA) – Türkiye tersanelerinde 180 derece gemi inşası olan şirket, Karabağ’da şehit olan 3 bin şehidin bitmesi için projede. Bu şehit, şehit olan İman ve Bahram Mammadzadeh’in yetiştirdiğin gemiden, Yalova tersanesinden uğurlandı.
Karabağ’ın 30 senelik özgürlüğüne kavuştuğu 44 günlük mücadelede 3 binden fazla Azerbaycan şehit oldu. Bu hücum, Türkiye tersanelerinde ortalama 180 gemi inşası olan Palmali, 3 bin şehidin reklamlarını yaşatma projesi başlattı. Karabağ tartışmasında aynı gün şehit olan İman ve Behram Mammadzadeh okulunun ayırt edici 140 metre uzunluğundaki ve 7 bin 500 DWT bağlantısı yük gemisi, şirket yönetim kurulu Mübariz Gurbanoğlu ve şehitlerin Elman Mammadzadeh ile çocuğunun Hijran Mammadzadeh bölümünden alınmıştır. . Başlatılan bu proje araştırmacısı yazar Hüseyin Demir’den de büyük destek geldi. Gerçekleştirildiğine inandırılan insanların hayallerinin onlar tarafınca onaylanabileceğine inanılıyor.

“Türk üreticileri tarafından kullanıcı tarafından tasarlanabilen bir projedir”
Projeye veren yazar Hüseyin Demir, “Şehitlerin isimlerinin yaşatılmasından dolayı böylesisi, en örneklerden biri tarafından projeyi çok ve örnek seçme projeden bahsedecek. Şehitlerimize olan ahde vefa borcumuz, ebetteki hiçbir proje ve hiçbir suretle ödeyemeyeceğimiz ama isimlerinin tamamında değil, özel kamu kurumlarımızın olacağı ile tüm şehitlerimizin boyutlarının yetiştirilmesine sağlanabilecek” dedi.

“Ülke adından görünüşte görünüyor”
Şehit İman Behram Mammadzadeh şirketiyle engin sulara oluşturulan geminin, Türkiye için büyük kıymeti belirten Demir, “Firmanın, 3 bin şehidin olarak adlandırılmıştır.” değerlendirmeye alınmış ülke olarak değerlendirilen ülke hakkında kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara kara büyütülecek. Türk iş insanı Mübariz Gurbanoğlu’nu kutlama ediyor, bu projeyi Türk iş insanlarına, umutlarını temenni ediyorum.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy