Kendine ‘Çapa’nın gururu’ diye çelenk yollamış

Tekirdağ’daki düzmece hekim vakasına ilişkin yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Düzmece hekim Ayşe Özkiraz, düzmece hekim olarak çalmış olduğu hastanede kendini inandırıcı kılmak için her yolu denemiş.

Türkiye gündemine oturan Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin yönetimi sessizliğini korurken, düzmece hekim Ayşe Özkiraz’ın 21. yaşını hastanenin poliklinik odasında bazı hekim ve hemşirelerle kutladığı da ortaya çıktı.

20 Ekim’deki doğum gününde dikkat çeken detay ise kendisini Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tanıtan düzmece doktorun, bir web sitesi üstünden sipariş vererek Çerkezköy’deki bir çiçekçiden Çerkezköy Devlet Hastanesine gönderilmiş olduğu, “Çapa’nın gururu, seni seviyoruz. İyi ki doğdun hekim” yazılı çelenk oldu.

Düzmece doktorun kendine “Sıhhat dolu yıllara canım dostumuz. Seni oldukca seviyoruz. Doğum günün mübarek olsun. Doktorlar tayps” notuyla gönderilmiş olduğu çiçek için kredi kartından 350 TL ödeme yapmış olduğu öğrenildi. 

MASKESİ SOSYAL MEDYADAN DÜŞTÜ

Poliklinik odasında bazı doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanlarıyla yaş pasta kesip 21’inci yaş gününü kutlayan, astsubay sevgilisine; İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde iddiaya bakılırsa hemşire ve personel olan S.U. ve F.G. isminde iki kişiden S.U.’yu beyin cerrahı, F.G.’yi ise göğüs cerrahı olarak tanıtan düzmece doktorun yalanları böyle de bitmedi.

5 Eylül’de Beyaz Konak’ta yapacakları nişanı da sözde Ankara’daki öğretmen annesinin açık kalp ameliyatı nedeni öne sürülerek iptal ettiren Ayşe Özkiraz’ın, astsubay sevgilisi T.K. ile ilişkisi devam ederken, instagram üstünden tanıştığı V.C. isminde kişiyle de görüşmeye başladığı; iddiaya bakılırsa birkaç kez Çerkezköy’de görüştüğü V.C.’ye de kendisini asistan çocuk cerrahı olarak tanıttığı açıklandı.

Ayşe Özkiraz’ı Çerkezköy’de değişik tarihlerde iki kez ziyaret eden V.C., yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Ayşe’yi Çapa Tıp Fakültesi’ndeki arkadaşlarına sordu. Fakültede bu isimde bir öğrencinin olmadığını öğrenen V.C., Ayşe’nin astsubay sevgilisi olan T.K.’ye ileti atarak onun bir hekim olmadığını söylemiş oldu. 

HASTANEDEKİ YALANI 12 KASIM’DA ORTAYA ÇIKTI

Astsubay sevgilisinin durumu hastane yetkililerine bildirmesinin peşinden 12 Kasım 2022’de kendisini hastaneye çağıran yazman T.’nin, “Tabip bey seninle görüşmek istiyor” demesi üstüne yalanlarını burada noktalayan Madam Matruşka lakaplı Ayşem Özkiraz’ın adının da Ayşem değil Ayşe olduğu ortaya çıktı. 

ANNE GÖZYAŞLARIYLA ANLATTI

İddiaya bakılırsa Ayşe Özkiraz’ın hastanede değişik tarihlerde gece de nöbete kalmış olduğu bilgisini önceki akşam bir hususi tv kanalında gözyaşlarıyla özetleyen anası Semra Arslan, “’Ben büyüyünce hekim olacağım’ derdi. ‘Anne sen oldukca çektin, ben seni kurtaracağım’ derdi. Bu şekilde olmasaydı, söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları iyi mi çıkarttı? Ben arıyorum, arkadaşları ile Çapa’da yiyecek yiyor. Tutuklandığı güne kadar bilmiyorduk. Kızım beni hastaneye götürdüğünde ‘hekim arkadaşımızın anası’ diye bana ilgi gösteriliyordu. Tabip, ikinci derslik öğrencisini iyi mi ameliyata aldı? Asla araştırmadı mı? Kim yardım ve yataklık ettiyse bulunmasını isterim” dedi. 

(Çiçekçi Onur Demirbağ)

TİCARİ TAKSİ İLE GİDİP GELDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Kendisini Ayşem Özkiraz olarak tanıtan Ayşe Özkiraz’ın ticari taksi ile onlarca kere Cerrahpaşa’ya gidip geldiği, Çerkezköy’deki bazı taksicilere borç taktığı öğrenilirken, Ayşe’nin bir taksicinin eşini de annesine kendisi benzer biçimde hekim olarak tanıttığı öğrenildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesindeki düzmece hekim vakasının ayrıntılarının Ayşe’nin telefon ve banka kayıtlarının incelenmesinin peşinden ortaya çıkması planlanıyor. 

ÇİÇEK TESLİMATI YAPAN ÇİÇEKÇİ: ‘ŞOK OLDUK’

Çiçekçiden 350 TL’lik harcama sonrası açığa çıkan gelişmede, çiçek dükkanı sahibi Onur Demirbağ, mevzuyla ilgili, “20 Ekim günü online web internet sitemizden Tabip Ayşem adına bir sipariş oluşturuldu. Üstüne de ‘Çapa’nın gururu, hekim Ayşem’ diye not düşüldü. Biz siparişi hazırladıktan sonrasında Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği’ne teslimatımızı yaptık. Düzmece hekim vakasını duyunca şok olduk. İlk kere bu şekilde bir vakayla karşılaştık. İnşallah bundan sonrasında da karşılaşmayız. Not olarak çiçeğe ‘Yeni işiniz hayırlı olsun, doğum günün mübarek olsun, doktorlar tayps’ yazıldı. 350 TL’lik ödeme yapılmış oldu kredi kartından” dedi. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy