“Kararı kabul etmiyoruz, istinafa gideceğiz”

İstanbul Tuzla’da 15 Eylül 2020 tarihinde, komşusu Hüseyin Meriç’i darp etmiş olduğu sebebi öne sürülerek 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası alan oyuncu ve müzisyen Halil Sezai Paracıkoğlu, 18 Temmuz 2021 tarihindeki konserinde söylediği sözleri sebebiyle ‘açıkca hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıktı. Davayı karara bağlayan mahkeme, Paracıkoğlu’na ‘açıkca hakaret’ suçundan 4 ay 25 gün hapis cezası verdi.

“BEYANI DIŞINDA BİR DELİL YOK”

Duruşmanın peşinden, Cumhuriyet’e konuşan Halil Sezai Paracıkoğlu’nun avukatı Ahmet Gürel, “Müvekkilim hiçbir surette müştekiye hakaret etme kastı taşımadan yalnızca seyircileri ile söyleşi etmiş, müştekinin iyi bir insan olmadığını dile getirmiştir. Nitekim dosya kapsamında da müvekkilimin atılı suçu işlediğine dair ve söz mevzusu video içeriğine ilişkin, kendi samimi beyanı haricinde herhangi bir kanıt yoktur. Sadece mahkemece bu hususlarda hiçbir değerlendirmede bulunulmadan hapis cezası verilmiştir. Söz mevzusu sonucu hiçbir surette kabul etmiyoruz, istinaf kanun yoluna başvuracağız” ifadelerini kullandı.

HALİL SEZAİ: “BU KİŞİYİ ARAŞTIRIN LÜTFEN”

Duruşma sonrasında izahat meydana getiren Halil Sezai, “1 yıl ilkin konserde bir konuşmamdan dolayı ‘hakaret’ davası açıldı. Biz bu durumlara alıştık. Şu sebeple bir şiir yazıyorum ‘Yok beni tehdit etti’. Klip çekiyorum ‘Beni öldürmeye girişim etti’. Bir şarkı sözü paylaşıyorum dava oluyor. Gelip gidiyoruz işte. Aslına bakarsak oldukça fazla şey söylemek isterim fakat bana yasak var, söyleyemiyorum. Araştırmanızı tavsiye ederim. Bu insan kimdir. Düzgüsel şartlarda rahat alelade bir komşu olarak bahsedilen bu İranlı iş adamının kimlerle çalmış olduğu, aile yaşamını, iyi mi bir insan olduğu, aslen ne kadar yansıtıldığı, tam tersi bir insan bulunduğunu araştırın lütfen. Ben zamanı vardığında açıklayacağım aslına bakarsanız” dedi.

Halil Sezai karara tepki gösterirken davalık olduğu komşusu Hüseyin Meriç’in bahçedeki baltalı görüntülerini hatırlattı. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy