KARAR! Son dakikalar: Aleyna’nın ölümünde ceza belli oldu


Aleyna’nın ölümünde ceza belli oldu!

Son dakikaya göre Iğdır kentte, 14 Kasım Mahallesi’nde oturan Aleyna Ağgül (18 30 Eylül 2021’de ikamet eden apartmanıngül) ölünde bulundu. ‘Ölümümden Gökhan Argın’dan oluşan’ yazılanlar değil Aleyna’nın ölümüyle soruşturma başlatıldı.

İNTİHARA TEŞVİK SUÇU

DHA’da kayıtlı şirket sahibi Gökhan Argın (41) yer habere alındı. Emniyetteki teslimattan sonra teslim edilen Argın ‘intihara hedefliği’ suçundan tutuklanma ile çıkarıldığı Sulh Ceza Haklığı’nce adli kontrol ve yurtımdan alınmayla serbest bırakılmaya başlandı. Cumhuriyet savcısı, kurtarıcı gıda maddelerine neden oldu. Ancak savcılığın seçimi reddedildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Cinayet Büro Amirliği Şube kayıtlara ‘şübülü’ olarak geçen Ağ’ün tahminiyle ilgili sosyal hesapları ve cep telefonlarını araştırmak Bilişim Suçlar’a gönderildi. Yapılan incelemelere yönelik yarışmaya raporunda öğrenci, genç kızının yakalandığına yönelik olarak teslim edilen Gökhan Argın’ın genç kıza tarafından tutulduğuna dair tahminde bulundu. Yeniden alınan Ağgül, olaydan 8 gün sonra tutuklanarak konuldu.

‘İYİ HAL İNDİRİMİ’ YAPILMAMASI İSTENDİ

Evli ve 2 çocuk babası Gökhan Argın hakkında Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6 sayfalık iddianame, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Gökhan Argın, ‘şantaj’, ‘basit yaralama vea yönlendirmek kasten ölüme sebep’ verme suçlarından ilk olarak 18 Mart 2022’de hakim olarak eğitime yöneliktir. Mesajların geleceği. 15 Nisan´a ertelendi. Aleyna Ağgül’ün geleceği ile ilgili tutuklu olan Gökhan’ın 2’nci zamanlardakilerdir. Iğdır’daki 1 cezaevindeki 1 sanık Hanya Erzincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan tutuklular. Duruşmada savcı, esas hakkında mütalaasını verdi. Sanık Gökhan Argın hakkında ‘iyi hal indirimi’ yapılmamasını talep eden savcı, müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme yargısı, sanık avukatlarının esası hakkında savunma yapabilmeleri için hazırlıklarını 27 Nisan 2022 tarihinde erteledi.

AVUKATLARI BERAAT İSTEDİ

Bugün yarın saat 10.00’da başlarken, sanık Gökhan Argın SEGBİS’le katıldı. Gökhan Argın’ın avukatları suçsuzdu, tahliye ve beraatını istiyordu. Mahkeme başkanı Gökhan’dan oğluna ne olduğunu sordu. Argın’ın savunma yapmaya başlama kararına yönelik uyararak “Avukatların seni savundu. Senin oğlun sözün nedir?” dedi. Sanık bir şey söylemedi. Mahkeme başkanı, karar içinya ara verdi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Salona departman, Argın hizmet birimleri verilir. Heyet Argın’ı, cebir ve tehdit ile eğitima yönlendirmeden müebbet, kasten adam yaralamadan 4 ay ve şantaj suçlarından 2 yıl hapis ve 10 bin TL para cezasına çarptırıldı.
Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy