Kanada Başbakanı uçan cismin düşürüldüğünü doğruladı

Kanada Başbakanı Trudeau, ABD hava sahasına tanımlanamayan başka bir nesnenin fırlatıldığını doğruladı. Maddenin ne olduğunu açıklamadı.

FoxNews’te yer alan haberlere göre Trudeau, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Kanada hava sahasını ihlal eden tanımlanamayan bir cismin düşürülmesi emrini verdim” dedi.

ABD ve Kanada tarafından ortaklaşa işletilen Kuzey Amerika Havacılık Savunma Komutanlığına bağlı bir ABD F-22’sinin “nesneyi Yukon’un üzerine düşürdüğünü” söyledi.

Açıklamalara göre, Kanada hava sahasını ihlal eden cisim için ABD ve Kanada uçakları birlikte havalandı. Ardından bir F-22 nesneye çarptı.

Yetkililer, Yukon Bölgesi’ne neyin atıldığını ve Biden’ın Cuma günü hangi eşyanın düşürülmesini emrettiğini henüz belirlemediklerini söylediler.

Trudeau, Cumartesi öğleden sonra Biden ile konuştuğunu söyledi. Bir Twitter gönderisinde, “Kanada Kuvvetleri şimdi nesnenin enkazını kurtaracak ve analiz edecek” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy