Kadın öğretim görevlisinin odasını bastı, gözaltına alındı

Akademi dünyası, bir profesörün hanım öğretim görevlisinin odasını basıp rahatsız etme ve tehlike arzettiği iddiasıyla çalkalandı. Skandalın adresi Kocaeli Üniversitesi oldu. 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Politika Bilimi Kısmı’nde vazife icra eden Prof. Dr. Bülent Arı, Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak vazife icra eden Ş.K’ye iddiaya gore tehdit ve sözlü tacizde bulunmuş oldu. Arı, Ş.K’nin üniversitedeki odasında yaşandığı iddia edilen olayın peşinden gözaltına alındı.

kocaeligazetesi.com.tr‘den Cihat Polat’ın haberine gore, Ş.K. ifadesinde Arı’nın telefonuna el koyup kendisini “Benim olacaksın, seninle evleneceğiz. Yoksa seni işi olmayan bırakırım” sözleriyle tehdit ettiğini söylemiş oldu. 

“OKUMA ORANI ARTTIKÇA BENİ HAFAKANLAR BASIYOR” 

Bülent Arı, geçmişte de katılmış olduğu bir canlı gösterim programında “Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor, ben devamlı bilgisiz halka güvendim” ifadeleriyle tepki çekmişti. Arı, tepkilerin peşinden o dönem vazife yapmış olduğu Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden çekilme etmişti.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy