İzmir merkezli 5 ilde ‘sahte dekont’ ile dolandırıcılığa 14 gözaltı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, “resmi belge ve özel belgelerde tahrifat, vasıflı dolandırıcılık” suçlarına karıştığı belirlenen çeteyi bir süre takibe aldı.

Zanlıların internet siteleri ve sosyal medya uygulamalarında araçlarının satışına ilişkin ilan veren vatandaşlarla temas halinde olduğu belirlendi. Daha sonra satıcılar ile görüşüp aracı beğendiklerini beyan edip kapora ödedikten sonra noter tasdikli satış aşamasında aracın satış bedelini banka hesaplarına yatırdıklarını iddia ederler, oluşturdukları sahte makbuzu SMS veya WhatsApp uygulaması ile gönderirler. cep telefonlarında ve paranız kısa süre içinde hesabınıza geçecektir. ‘Aracını sat’ diyerek kandırarak dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.

Ayrıca çete üyelerinin, tarımla uğraşan vatandaşlardan zeytinyağı, incir yağı, badem, ceviz, haşhaş, küçükbaş hayvan gibi tarım ürünleri satın alarak toplam 21 kişiyi dolandırdıkları belirlendi.

2 ŞÜPHELİ ARANIYOR

Yapılan takibin ardından zanlılara Manisa, Aydın, Balıkesir ve İzmir merkezli Denizli’de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. 14 zanlı tutuklandı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu, 3 av tüfeği, 1 kurusıkı tabanca, 1 dizüstü bilgisayar, 1 tablet, 8 araç satış sözleşmesi, 2 fiş, 1 boş fatura ve 1 ıslak imzalı satış sözleşmesi ele geçirildi. . Operasyon kapsamında 2 zanlının daha yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Öte yandan zanlıların polisle birlikte tutuklanmalarının sürdüğü belirtildi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy