İYİ Parti İl Yönetim Kurulu’nda istifa ederek CHP rozeti taktı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in adayla ilgili “Altı Tablo” tartışmasının ardından yaptığı açıklamaların ardından İYİ Parti’de istifalar takip ediliyor. İYİ Parti İl Meclis Üyesi İzmir Oktay Kırmızı’nın istifasının ardından bir diğer İl Meclis Üyesi Metin Taşdemir İYİ Parti’den ayrılarak CHP rozetini taktı.

ASLANOĞLU: ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP’ye katılan Taşdemir’e rozetini takdim etti. Aslanoğlu, “Yolumuz belli, gücümüz yakın. Halkın gücü artarak devam edecek. Soframız büyüyecek, bu sofraya oturmak isteyenleri de göz ardı etmeyeceğiz. Bugün sofranın dağılmasından değil, büyümesinden yana olan İYİ Parti’den çok değerli bir isim partimize katıldı. Metin Bey’e ailenize hoş geldiniz demek istiyorum. Ülkemizin yaralarını sarmak ve geleceğini kurtarmak sözümüzün bilinciyle artık daha güçlü ve daha kararlıyız” dedi.

TAŞDEMİR: AKŞENER varlıklarını kojenerasyona borçlu

İYİ İzmir İl Parti Yönetim Kurulu’ndan istifa ederek CHP’ye katılan Metin Taşdemir yaptığı açıklamada, “Meral Hanım altılar masasında önemli bir koltuğa sahipti. Bu yazı ile Türkiye’nin yönetmeye talip olmasını umduk. Varlığını CHP’ye borçlu bir başkanımız vardı. Ne yazık ki tabloyu tersine çevirmesi hayallerimizi paramparça etti. Zaten son günlerde ilçe ve taşra teşkilatlarında yapılan parti içi görüşmelerde bunun böyle olacağı belliydi. Yani mevcut hükümeti değil, üyesi olduğu tabloyu eleştiren konuşmalar yaptı. Tek derdi vatanın bekası ve bekası olan Kemal Kılıçdaroğlu adlı biri bir sofra hazırladı, biz de avucumuzla o sofrayı ittik. Bu itki beni İyi Parti il ​​kurulundan ve parti üyeliğinden istifa etme noktasına getirdi. Vicdanım rahat istifa ettim ve CHP rozetini taktım.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy