İsrailli yardım ekibi, enkaz alanlarında özel haritalama tekniğini kullanıyor

İsrail Dışişleri Bakanı, KahramanmaraşTürkiye’deki yıkıcı depremlerin ardından Türkiye’ye giden İsrail arama kurtarma ekibiyle ilgili açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail kurtarma ekibi “özel operasyonlar” için kullanılan haritalama tekniğini kullandığını duyurdu.

Bakanlık, haritalama tekniği, ekipler “imha alanlarını bulmalarına ve çalışmalarını optimize etmelerine olanak tanır” açıkladı.

Sosyal hesabından görüntülerin teknik haritalandırılmasına vesile olan Bakanlık, “İsrail’in Türkiye’deki kurtarma görevi, ağırlıklı olarak özel operasyonlar için kullanılan haritalama yeteneklerini kullanıyor. Birim görsel istihbarat üretiyor ve uydu görüntülerinin şifresini çözüyor. Bu, ekiplerin imha alanlarının yerlerini tam olarak belirlemesine ve çalışmalarını optimize etmesine olanak tanıyor.” paylaştı.

İsrail’in Türkiye Misyonu Başkan Yardımcısı Nadav MarkmanEnkaz altından 18 kişinin İsrail arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldığını söyledi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy