İskenderun Belediye Başkanı kimdir? İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı hangi partiden?

10 ili vuran depremde binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Hatayİskenderun, Antakya ve Samandağ ilçeleri depremden en çok etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Ancak bu bölgelerde görev yapan belediye başkanları dikkat çekmeye başladı. İskenderun Belediye Başkanı depremde ağır hasar gördü Fatih TosyalıHayat bir gizem haline geldi.

FATİH TOSYALI KİMDİR?

Fatih Tosyalı, 1966 yılında Hatay İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilçede tamamladı. Akabinde askerliğini Isparta’da komando olarak yaptı.

Küçük yaşta çalışma hayatına atılan Tosyalı, babasının soba yapan dükkânında çalışmaya başladı.

1988 yılında kardeşleriyle birlikte Tosyalı Holding’i kurarak çelik sektöründe başarılar elde etti. Bu holdinge bağlı tüm şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

2007 yılında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şubesi Başkanlığına seçildi. 2012 yılında Slovenya Fahri Konsolosu oldu.

Fatih Tosyalı, bir yıl sonra İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Hatay İskenderun Belediye Başkanı olarak atandı.

Fatih Tosyalı 4 yıldır İskenderun Belediye Başkanlığı yapıyor.

ÖZEL HAYAT

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı evli ve 4 çocuk babasıdır.

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, AKP’li.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy