İngiliz itfaiyeci, enkaz altındaki kişilere ulaşmak için zamana karşı çalıştıklarını söyledi

İngiltereİtibaren, Türkiyegönderdiği arama kurtarma ekibi tarafından Emma Atcherley, Kahramanmaraş2015 yılında meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından.

Emma Atcherley, ekibinin tehlikeli binalara baskın düzenlediğini, tüneller kazdığını, bir sonraki artçı şokun ne zaman olacağını merak ederek hayatta kalanlara ulaşmaya çalıştığını söylüyor. “zamana karşı” çalıştığını söyledi.

atcherley, “Bu düzeyde bir kaygıya hazırlanamazsınız. Hiçbir antrenman sizi sahada hayatın ne kadar zor olduğuna hazırlayamaz.” o ifadeleri kullandı

Atcherley, Cumartesi günü çöken bir binanın enkazında 120 saat mahsur kalan iki depremzedeyi çıkaran ekibin bir parçasıydı.

İngiliz arama kurtarma ekibinin ilk gün 90 yaşındaki bir kadının Türkiye’ye, ertesi gün ise başka bir erkeğe nakledilmesinde görev alan Atcherley, “Hayatları kurtardığımızda ailelerin tepkisi, onların rahatladığını görmek ve birinin hayatını değiştirdiğimizi bilmek gerçekten iç açıcıydı” dedi.

atcherley, “En kötü anlar enkazdan çıkarılan ölüleri görmekti. Onları yol kenarına yığılmış halde görmek ve aileleri yas tutmak… Çok zor, çok üzücü.” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy