İbrahim Kalın, İsveçli gazetecinin sorusuna kızdı, yayını yarıda kesti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca, İsveç televizyonu Sweden Public TV’ye (SVT) konuk oldu.

İsveçli gazetecinin ‘kabahat liderlerinin Türkiye’yi tercih ettiğini ve Türkiye’nin uyuşturucu kaçakçılığının merkezlerinden biri olduğu’ ile ilgili bir sual sorması üstüne Kalınca, tepki gösterdi.

Kalınca, gazeteciye “Değişik bir ajandanız var. Türkiye’nin kokain kaçakçılığının ve mafya liderlerinin merkezi bulunduğunu iddia ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ dilidir. Bunlar aslı astarı olmayan iddialardır. Bunlar komik sorular. Bu dürüst gazetecilik değil” dedi.

“TÜRKİYE, SUÇLULAR İÇİN BİR SIĞINAK DEĞİL”

Özgürlük’in aktarımına gore Kalınca, ‘Türkiye suçlular için güvenli liman’ ifadelerine de “Türkiye’nin bir halde bu insanlara sığınak sağladığını ve burada onları koruduğunu öne sürüyorsanız hiçbir dayanağınız yok. Eğer kastınız buysa, kesinlikle reddediyorum, aynı şey Türkiye’nin kokain kaçakçılığı yada uyuşturucu tacirlerinin merkezi olması de ilgilendiriyor. Burada bir gerçeklik yok. Nerede? Bir rapordan bahsediyorsunuz ve bunun arkasında kimin bulunduğunu bilmiyorum. Fakat tüm bir ülkeyi korkulu bir şeyle suçladınız. Türkiye suçlular için bir sığınak değil” sözleriyle cevap verdi.

Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığıyla oldukça sıkı savaşım edildiğini öne devam eden Kalınca, “Tutuklamalar ve el konulmuş olan uyuşturucularla ilgili istatistiklerde görülebilir. Birçoğu Türkiye üstünden Avrupa’ya kaçakçılık hayata geçirmeye çalıştı, bunu durdurduk” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy