Hemşireden cinsel saldırı iddiası: Doktor gözaltına alındı

İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan asistan, nöbetçi hemşireye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla dün tutuklandı. Hastanede çalışan kadın çalışanlar, benzer taciz vakalarının yaygın olduğunu ve hastane yönetiminin bu iddiaları örtbas ettiğini öne sürerek basına açıklama yapma kararı aldı.

Wall gazetesinden Ferhat Yaşar’ın haberine göre, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde 19 yıl hemşire olarak görev yapan Hz. yardımcı Ş. HZ, uyurken odaya giren SE’den rahatsız olarak dışarı çıkmasını istedi. Ancak SE, HZ’ye cinsel saldırıda bulundu.

Olayın ardından psikiyatri bölümünde çalışan bir doktora giderek başına gelenleri anlatan HZ, ardından polisi arayarak tutanak tuttu. Şikayet üzerine polis, sağlık görevlisi SE’yi gözaltına aldı.

KADIN ÇALIŞANLAR BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Kadın çalışanlar, hastanede taciz vakalarının çok yaygın olduğunu ancak hastane yönetiminin tutumu iddiaları örtbas etmek olduğu için birçok mağdurun şikayet edemediğini söylediler. HZ’nin şikayeti üzerine kadın çalışanlar yarın saat 12.30’da (13 Mart Pazartesi) hastane önünde basın açıklaması yapma kararı aldı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy