‘Hayatımda AKP teşkilatına girmedim’ demişti: Soylu ile fotoğrafı çıktı

Oğuzhan Uğur’un sahibi olduğu Babala TV’de yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon programının 15. bölümünün sunuculuğunu Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.

Muhalif izleyicilerin format gereği izleyip soru sorabildiği programda, Umut Nimet Ataş adlı genç, format gereği şu ifadeleri kullandı: “Hayatımda hiç AKP teşkilatlarının içinde bulunmadım, partiye zarar verme korkusuyla oy kullandım. Diyarbakır’da huzur ve güven”.

Ancak söz konusu ifadeleri kullanan kişinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı. Öte yandan gencin kuzeni olduğunu öne süren bir kullanıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “10 yılı aşkın süredir AKP teşkilatlarında aktif olarak görev yapıyor” dedi.

ŞİKAYETLERE CEVAP

Kuzeni olan kişiyi tanımadığını öne süren Umut Nimet Ataş, “Eğer o benim kabilemdense daha önce vatan sevgimden dolayı kabilemin bana neler yaşattığı ortadadır. Aşiret kalabalıktır” dedi. , Nihat Doğan gibi isimler de aşiretten ve aşiretin daha önce bana yaşattıkları aşağıda belli oluyor.Bizden kandillere gidip ölmemizi istiyorlar.Beklerken 2 erkek kardeşimi askere gitmeye ve 2 ablamı zorla götürdüm. üniversitede tüm karın ağrıları ondan geliyor” dedi.

OĞUZHAN UĞUR’DAN PAYLAŞ

Bu arada programın sunucusu Oğuzhan Uğur, Umut Nimet Ataş’la ilgili paylaşımlardan birine yorum yaparak, “Lütfen dürüst olun” dedi. Uğur yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlar adam diyor ki ‘Ben örgütlere katılmadım'” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy