Hatay’da çaldığı bilgisayarı İstanbul’a getirdi: Yağmacının ‘pes’ dedirten savunması

Bugün deprem bölgesinden tahliye edilen uçaklarla Adana’dan İstanbul Havalimanı’na gelen Mehmet Kadir U.’nun üzerinde 112 Acil yazılı ceket bulunması şüphe uyandıracaktı. Yapılan kontrollerde zanlının yanındaki valizde üzerinde CE-KA yağ etiketi bulunan bilgisayar kasası, bilgisayar monitörü ve tıbbi malzeme bulundu.

TAÇ ALTINDA BULACAĞINIZ SÖYLENMİŞTİR

Zanlı Mehmet Kadir U. ifadesinde çantaların kendisine ait olduğunu ve göçüğün altında bilgisayarı bulduğunu, deprem bölgesine geri dönerken yanında başka eşyalar da götürdüğünü söyledi.

PETROL İSTASYONU SAHİBİ İŞİN DOLDURULDUĞUNU SÖYLEDİ

Bu noktada adı geçen MO benzin istasyonu yetkilisi, polis memurları ile temasa geçtiğinde, kendi benzin istasyonunun vatandaşlar tarafından arandığını, söz konusu bilgisayarın benzin istasyonuna ait olduğunu ve gazda çökme veya göçük olmadığını iddia etti. istasyon.

“Yağmalanmasın diye yanımda getirdim”

Ardından zanlı Mehmet Kadir U., Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılığa götürülen zanlı ifadesinde, 9 Şubat’ta Mersin’den trenle Hatay’a gittiğini, sağlık lisesinden mezun olduğunu, kendi isteğiyle yardıma gittiğini, sağlık görevlisinin kendisine verdiğini söyledi. acil durum yeleğini verdi ve kurtarma sırasında giydi. Bilgisayar kasasını ve monitörü Antakya sahra hastanesinin arka tarafında bulunan yağmalanan benzinlikten satın aldığını söyleyen zanlı, “Yağmalanmasın diye yanımda getirdim. Kırılmasın diye battaniyeye sardım. deprem bölgesinde ısınır. İlaç bulmak zor olduğu için yanımda başka tıbbi malzemeler getirdim. Yanımda 4 sahte altın çeyreklik vardı ve onları yeğenime götürmek üzereydim. “Valiz ait. Etiketi yanlışlıkla başkasına ait olabilir. Diğer valizi de Adana’da bir AFAD görevlisi verdi, çünkü bende çok şey var. Ücreti kabul etmiyorum. Çalmak istesem, çalarım. Mersin’deki evime götürebilir.” dedi.

Mehmet Kadir U., tutuklanması için Gaziosmanpaşa 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. “Bunları İstanbul’da kesinlikle kimseye satmam. Biraz dinlendikten sonra Hatay’a dönerim. Ben masumum. Tahliye olmak istiyorum.” dedi.

Mahkeme, Mehmet Kadir U.’nun “doğal afetin yarattığı korku ve kargaşadan yararlanarak hırsızlık” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy