Hajime Moriyasu, tarihi galibiyeti anlattı ‘Bu büyük bir sürpriz’

Dünya Kupası’nın E Grubu’nun ilk maçında büyük bir sürpriz yaparak Almanya’yı 2-1 yenik eden Japonya’da teknik direktör Hajime Moriyasu, karşı karşıya gelme sonrası açıklamalarda bulunmuş oldu.

Yengi gollerini atan adların Almanya Ligi’nde forma giymesi hatırlatılan Moriyasu, “Birçok futbolcu kabiliyetlerini geliştirmek için Almanya’ya gitti ve bugün bunu gösterdiler. Almanya’da Japon futbolunun gelişimine katkıda bulunan oldukça sayıda mükemmel insan ve oyuncu var. Almanya’dan futbol hakkında öğrenmeye devam etmek istiyoruz. Futbolumuzun geleceği bu olacak” ifadelerini kullandı.

Almanya karşısında savunmaya daha çok odaklanmaları icap ettiğini bildiklerini söyleyen Hajime Moriyasu, “Bu yüzden sistemi değiştirdim. Futbolcular da, iyi mi oynamaları icap ettiğini derhal anladılar” diye konuştu.

2-1 kazandıkları maç için, “Bu büyük bir sürpriz. Suudi Arabistan’ın, Arjantin karşısında almış olduğu galibiyeti gördük. Asya ülkeleri futbolda küresel standartlara ulaşıyor” diyen 54 yaşındaki teknik adam, son olarak, “Büyük bir galibiyeti kutladık fakat turnuva devam ediyor. Bir sonraki maça hazırlanmamız gerekiyor” sözlerini kullandı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy