Göztepe taraftarı: Organize suç cezasız kalamaz!

Spor Toto 1. Lig’de dün akşam Göztepe ile Altay içinde oynanan derbide, bir Göztepe taraftarının ve Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’in yaralandığı vakalar sebebiyle dinlence edilirken, İzmir Valiliği, aralarında iki ambulans şöförünün de bulunmuş olduğu 21 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Göztepe Yandaş Grubu “Organize suç cezasız kalamaz!” başlıklı bir izahat yayımlayarak, vakaları “Türk futbol geçmişine kara kir olarak geçmiş olduğu” şeklinde yorumladı. 

Yaralı Göztepe taraftarına ve Altay’ın kalecisi Ozan Evrim’e geçmiş olsun dileklerinin iletildiği açıklamada siyah-beyazlı taraftarların 22. dakikasında çocuk ve ailelerin bulunmuş olduğu Doğu tribününe işaret fişeği attığını ve bu görüntüleri de toplumsal medyada paylaştıkları ifade edildi. 

“FUTBOL TARİHİNDE EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR VAHŞET”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in maç sonrası basına verdiği demeçlerin hatırlatıldığı açıklamada, “Maçtan oldukça ilkin süregelen, sıhhat görevlilerinin dahi içinde olduğu bir hazırlık ile adeta terör örgütü benzer biçimde organize olmuş bir grup taraftarlarımızın canına kastetmiştir. Ilk olarak tribünde sis yakarak yer değiştiren ve akabinde bu sis içinden tribünlerimize yakıcı silahla saldıranlar futbol tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir vahşete imza atmıştır” denildi. Altay’ın bir ay önceki Sakaryaspor deplasmanında da benzer vakalara karıştığı aktarılan açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) vakaları hafifletilmeye çalışmış olduğu iddia edildi.

BUCA VE KARŞIYAKA ÖRNEKLERİ

Kamuoyunda oluşan “iki ekip da cezalandırılsın” söylemlerine karşı çıkan Göztepeli taraftarlar, geçen haftaki Bucaspor müsabakasını ve gene dün oynanan Göztepe – Karşıyaka hanım voleybol müsabakasını örnek göstererek “Göztepe Spor Kulübü ve Göztepe taraftarı dünyada yayınlanmış tüm kanun ve yönetmeliklere nazaran bu eylemlerin mağdur tarafıdır. İki kulüp cezalandırılmalıdır, iki kulüp de şöyledir iki kulüp de böyledir söylemleri cahillikten oldukça artniyet ve vahşeti hafifletme çabasından meydana gelmektedir. Suça teşvik, suça destek, suça orantısız ceza suçluyu yüceltmekten başka birşey değildir” ifadeleri kullanıldı. 

“ARAMALAR NEDEN DİKKATSİZCE YAPILDI?”

Emniyetin lüzumlu önlemleri alamadığını iddia eden sarı-kırmızılılar, “Evlatların matarasına kadar el koyan, ayakkabılara kadar arama meydana getiren güvenlik güçleri; daha kısa sürede terör saldırısı yaşamış bir ülkede böylesine kalabalık ve gerilmiş bir maçta aramaları niçin bu kadar dikkatsiz yapılmıştır? Güvenlik tedbirlerinin Türkiye’nin her yerinde, her taraftarına değişik uygulanmasının sebebi nedir?” diye soruldu.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy