Fitch Ratings’ten deprem sonrası Türk şirketleri açıklaması

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Kahramanmaraş depreminin neden olduğu operasyonel aksaklıkların Türk şirketlerinin kredi notlarını etkileme ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

Reuters’in haberine göre Fitch, söz konusu değerlendirmeleri sertifika veren kuruluşların ilk tespitlerine dayandırdığını belirterek, değerlendirmeye konu şirketlerin üretim tesislerinin ve operasyonel varlıklarının depremden ciddi bir şekilde zarar görmediğini belirtti.

Ancak depremin lojistik ve altyapıya verdiği ağır hasar göz önüne alındığında, depremin yayıncı kuruluşların faaliyetleri üzerindeki dolaylı etkisini tam olarak belirlemek için henüz çok erken olduğunu söyleyen Fitch, depremin makroekonomik etkisinin tam olarak ortaya çıkmadığını söyledi. hala ölçülü.

Hızlı deprem kurtarma çabalarına rağmen Fitch, tüketici talebinin ve tedarik zincirlerinin yakın vadede etkilenmesini bekliyor. Fitch, depremin şirketler üzerindeki etkisinin orta düzeyde olmasını ve şirketlerinin kredi notları üzerinde çok az bir etkiye sahip olmasını beklediğini vurguladı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy