Fındık fiyatları açıklandı mı? Fındık fiyatları ne zaman açıklanacak 2022?

Fındık fiyatları açıklandı mı? Fındık fiyatları ne zaman açıklanacak 2022? – Ekonomi Haberleri

Fındık fiyatları açıklandı mı? Fındık fiyatları ne zaman açıklanacak 2022?

Üreticinin merakla beklediği gün geldi. Fındık fiyatlarına ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak. İşte süreçte son durum…

FINDIK FİYATLARI 2022 AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin “Cumhurbaşkanımız öncelikle burada toplu açılış törenine katılacak. Sonrasında partililerimiz ile buluşacak ve akabinde de bölgemizi ilgilendiren ve yaklaşık 8 milyon insanı ilgilendiren fındığın fiyatı açıklanacaktır. Cumhurbaşkanımız, bütün Karadeniz Bölgesi’ne fındık fiyatını buradan duyuracak” dedi.

Fındık fiyatları henüz açıklanmadı ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile birlikte ortaya çıkacak. Fiyatların duyurulacağı açıklama CNN TÜRK canlı yayınından takip edilebilecek.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA DUYURMUŞTU

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi TRT özel yayınında ‘Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu’ya gidiyorum. Ordu’da da orada şimdi herkesin beklentisi ‘Acaba fındık fiyatları ne olacak’. Açıklayacağız tabii, işimiz o. Zaten yani çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz. Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal’in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.’ açıklamasında bulunmuştu.

5G testleri İstanbul'da başlıyor! Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama

5G testleri İstanbul’da başlıyor! Bakan Karaismailoğlu’ndan açıklama

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy