Filenin Sultanları ABD engeline takıldı

Bir kadın milli voleybol takımıUluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) 1. Hafta Uluslar Ligi dördüncü maçında ABD’ye 3-2 mağlup oldu.

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya spor salonunda gerçekleştirilen organizasyonda, teknik direktör Daniele Santarelli liderliğindeki milli takım, ilk sete istediği performansla başlayamadı.

İlk dakikalarda rakiplerinin etkili oyunlarıyla 8-3 mağlup olan Türkiye, bundan böyle taraftar desteğiyle maça yeniden denge getirdi. Tartışmalı geçen ilk seti 25-22 kazanan ABD, skoru 1-0 yaptı.

Etkili başladıkları ve çoğuna liderlik ettikleri ikinci setin sonunda filenin sultanları istediği maçı bulamayınca 25-22 yenildiler ve 2-0 küme düştüler.

Üçüncü sette de etkili bir oyun sergileyen Ay Yıldızlar seti 25-22 kazanarak skoru 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete Ebrar Karakurt ve Vargas’tan arka arkaya gelen sayılar ile önde giden Türkiye seti 25-11 kazanarak skoru 2-2 yaptı.

Son sette rakibinin etkili oyununa karşılık veremeyen Türkiye seti 15-9, maçı da 3-2 kaybetti.

Karşılaşma için salonu büyük bir ilgiyle dolduran seyirciler ise maç boyunca ‘Şebekenin Sultanları’na desteklerini sürdürdüler.

Maça ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake de katıldı.

Kalmak: Antalya

hakemler: Hamid Mohamed Ahmed Alrousi Alhammadi (Birleşik Arap Emirlikleri), Ebrahim Ali Jaafar (Bahreyn)

Amerika Birleşik Devletleri: Skinner, Hancock, Rettke, Butler, Drews, Lanier (Justine, Brooke, O’Neal)

türkiye: Cansu Özbay, Derya Cebecioğlu, Ebrar Karakurt, Hande Baladin, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, (Gizem Orge, Melissa Vargas, İlkin Aydın, Kübra Akman)

vergi: 25-22, 25-22, 22-25, 11-25, 15-9

Süre: 158 dakika

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy