Eurovision’un sesi Bülend Özveren 79 yaşında hayatını kaybetti

Özveren

Kaynak, TWITTER

18 Ekim 2022

Uzun seneler Eurovision Şarkı Yarışması’nın sunuculuğunu yapmış, eski TRT spikeri Bülend Özveren 79 yaşında hayatını kaybetti.

Ölüm haberini eşi Sebla Özveren, “Fazlaca üzgünüm. Bülent’i kaybettik. Başımız sağ olsun” sözleriyle duyurdu.

Özveren’in uzun süre vazife yapmış olduğu TRT, eski çalışanının arkasından “Güzel Türkçesi ve kendine özgü üslubuyla izleyicilerin hafızasında silinmeyecek izler bıraktı” ifadelerini kullandı.

TRT, Özveren’e kalp yetmezliği ve böbrek hastalığı teşhisi konduğunu, 12 Eylül’den beri de yoğun bakımda tedavi gördüğünü bildirdi.

1943 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Özveren, 1975-2012 yılları aralığında sunuculuğunu yapmış olduğu Eurovision Şarkı Yarışması ile hafızalarda yer etti.

TRT’deki görevine 1965 senesinde başlamış olan Özveren, bir süre spor sunuculuğu da yapmış oldu.

‘Ben Bilirim’, ‘Banko’ ve ‘Joker’ adlı yarışma programlarıyla da geniş kitlelerce tanındı.

Eurovision

Kaynak, Getty Images

Bir dönem TRT’de mesai arkadaşı olan gazeteci Uğur Dündar, Twitter hesabından üzüntüsünü dile getirmiş olduğu bir ileti paylaştı.

Dündar, “Eurovision Şarkı Yarışması’nda aşama alamadığımız seneler oldu. Fakat o anlatımıyla hep gönüllerimizin birincisiydi” dedi.

Yazar Can Yılmaz da toplumsal medya hesabında paylaşmış olduğu mesajında Özveren’i, “Çocukluğumuzun hatırası, Türkiye’nin Eurovision macerasının baş mimarı, anılarımızdaki yarışmaların sunucusu” olarak nitelendirdi.

Sunucu Yekta Kopan ise mesajında “Fazlaca üzüldüm. Saygıyla ve sevgiyle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy