En Farklı Soğuk Espriler 2022

En Farklı Soğuk Espriler 2022

 

 

Bazen ortamın buz kesmesine yol açsa da soğuk espriler muhabbete renk katmayı çok iyi biliyor… Kimi zaman da herkesin bize –deyim yerindeyse- bön bön bakmasını sağlıyor soğuk espriler. Ama öyle ya da böyle insanı eğlendiriyor şüphesiz.

Kimi zaman bazı şeylere sırf saçma, anlamsız olduğu için gülüyoruz. O kadar mantıksız oluyor ki o şeyler, gülmeden edemiyoruz. İşte soğuk espriler tam da böyle!

Sıradışı Soğuk Espriler

Herkes bir şeylerin gücüne inanıyor: Duanın gücü, aşkın gücü, paranın gücü… Peki ya kelimeler? Onların da gücü çok büyük. Bir kelime savaş çıkarmaya da yetiyor, sulh yaptırmaya da. 3 harfli bir kelimeye dünyalar sığıyor: Aşk… Sadece iki kelimecik, insanı dünyanın en mutlu kişisi yapabiliyor: Seni seviyorum!

En soğuk espriler ise kelimelerin gücünden yararlanılarak, çeşitli kelime oyunlarıyla oluşturulan zekî nükteler aslında. Soğuk da olsa bu esprileri ilk bulan olmak kolay değil! Her şeyden önce kıvrak bir zekâ gerekiyor.

Gayet esnek bir dil olan Türkçeyi iyi bilmek, doğru kullanmak önem arz ediyor. ‘Ben kendim soğuk espri türetemiyorum. Başkalarının yaptıklarını kullanmak istiyorum da her yerde aynı espriler yazıyor.’ Mu diyorsunuz?

Öyleyse tavsiyemize kulak verin:

En Farklı Espriler Burada!

En özgün, orijinal, soğuk espriler sorulu cevaplı ve klasik formatıyla Kocamanbirsite.comadresinde! Fabrikadan çıkmış gibi hep aynı esprileri görmekten gına geldiyse, her sitede aynı şeylerin yazması sizi bıktırdıysa çözümü bu platformda bulmanız mümkün!

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy