Elinizde ne kadar malzeme varsa gönderin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Gelen iş makineleri koordinasyonu ve beslenme koordinasyonu ortak değerlendiriliyor. Diyanet’in mobil aşıları var ama afet zamanlarında hepsi AFAD’ın yönetiminde. O koordinasyonu AFAD yapıyor. Şu anda 300 bine yakın çalışanımız var. Koordinasyonlu çalışıyoruz.” devlet ve sivil toplumla AFAD AFAD nerede imdada yetişiyor?

40’tan fazla vali, 150’den fazla kaymakam, bakan, hepsi AFAD’la birlikte üzerine düşeni yapmalı. Kahramanmaraş’ta 4497 ​​enkazda arama kurtarma çalışması gerçekleştirdik. 308 enkazda arama kurtarma çalışmaları yapılıyor.

Elbistan’da 9 batık kaldı. Arama kurtarma yarın bitiyor.

Kahramanmaraş’a 1113 tır geldi. Afetin boyutuna göre depolar da dahil olmak üzere afet bölgesinin tamamı için gönderilen lojistikler o bölgeye dağıtılır. Değerli hemşehrilerim elinizdeki tüm malzemeleri gönderin. Burada onlardan milyonlarca var. Elbette bazı zorluklar yaşandı. Bekleyen kamyonlar oldu ama şu anda bekleyen kamyonumuz yok ve depomuz malzeme bekliyor.”

DETAYLAR YAKINDA GELİYOR…

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy