Doğum Haritası Kişiye Özel Astroloji Haritası Hesaplama

Ephemerisler (gök günlüğü) belli tarihlere göre gezegenler ve Güneşin konumlarını tespit etmek için kullanılan teknik verilerden oluşur. Bu tablolara bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz buna rağmen, gerek harita çizmek ve gerekse anlamlandırmak noktasında tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması sadece yeterli astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılması imkan dahilinde olan son derece zor bir iştir. Bu konuda uzman bir astrologtan profesyonel hizmet alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası çıkarma formunu kullanabilirsiniz.

Doğum haritaları çıkarılırken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, astrolojik planda bazen bir iki dakikalık sapmanın bile tüm astrolojik açıları yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Bir doğum haritasının sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin net olarak bilinmesi gerekir. İnternet sitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, saat ve dakika şeklinde giriş sağlayacağınız bu veriler dahilinde kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu detayları ile birlikte vermektedir.

Astrolojik gök haritaları her saniye değişse bile, kişiye özel natal haritalar belli bir zaman dilimine ait uzayın bir resmi olduğu için değişmez.

İnternette pek çok ücretsiz doğum haritası hesaplama hizmeti olduğunu görüyoruz. Bu servislere göz attığımızda, bir çoğunun yalnızca gezegen ve burç sembollerini gösterdiğini, fakat bu ifadelerin neyi ifade ettiğini herkes için anlaşılır biçimde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki astroloji alanında uzman olmayan kişiler yorumlamalı doğum haritası sonuçlarını bilmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları kapsayan bir doğum haritası sitesi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Astrolojik doğum haritası bir kişinin doğduğu saatte bulunduğu şehre göre astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen yıldız ve gezegenlerin bulunduğu noktaları işaretlemeye yarayan bir haritadır.

Eski zamanlarda astrolojik hesaplama yapanların ephemeris kullanarak binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu asırda teknolojik destek yardımıyla herkes tarafından kolayca çıkarmak ve ayrıntılı yorumlarını incelemek mümkün hale geldi.

Doğum haritası çıkarmak deneyim ve uzmanlık gerekliliği içeren, oldukça karmaşık bir iştir. Bu nedenden dolayı sıradan bir kişinin kişisel doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkansızdır. Ancak günümüzde tüm hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar programları kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını kolaylıkla çıkarmanız için yayına aldık.

Uzman bir astrolog değilseniz dahi şahsınıza ait son derece detaylı natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için doğum gününüze ilişkin gün, ay, yıl ve saat bilgilerini ve koordinat bilgilerinizi seçmeniz yeterlidir. Yıldız haritamı göster butonunu tıklamanız halinde derhal haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Astrolojik haritaların kısmen yoruma dayalı tarafları olmakla birlikte, aslına bakarsanız genellikle çok yakın anlamları ifade eder. Bu anlamda yüzde yüz olmasa bile farklı astroloji uzmanlarının yorumları neredeyse aynı şeyleri ifade eder.

Genel hatları ile ücretsiz bir yıldız haritası astroloji konusundaki uzmanların sahip oldukları becerilerin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte özel yazılımlara aktarılarak sunulan halidir.

Ücretsiz Yükselen Burç Çıkarma Servisi (ASC Ascendant)

Yükselen burcun hesaplanması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu veriler astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılma imkanı olmayan karmaşık bilgiler içerir. Bu verilerden tam olarak faydalanmak için astroloji alanında uzmanlık düzeyinde bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Yükselenin bulunmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim yazılımımızı da bu amaçla güvenerek kullanabilir, yükselen burcunuzu ASC (Ascendant) net bir kesinlikle hesaplayabilirsiniz.

1.Ev (yükselen burç) gözlerinizi dünyaya açtığınız anda bulunduğunuz lokasyona göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca izafe edilen addır. 12 evlik astrolojik sisteme göre düzenlenmiş olan yıldız haritanızdaki birinci evinizdir. Genelde insanlar kendilerini Güneş burçlarına göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca farklı görünürler. Çünkü karşıdan görünüş çoğunlukla yükselen burçla ilgilidir.

Bazen internette yükselen hesaplama metotları araştırırken bir birinin aynı tablolarla karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun hesaplanması hususunda sağlıklı bir bilgi ortaya koyan basit bir yükselen burç bulma tablosu bulunmamaktadır gerçekte. Gördüğünüz herhangi bir tabloda, coğrafi koordinat yok ve sadece Güneş burcu ve 2 saatlik arayla yükselen sıralaması yapılmışsa itibar etmeyin. Çünkü en doğru yükselen burç bulma işlemlerinde enlem/boylam derecesi, yerel saat farkı ve otomatik olarak ileri/geri saat uygulaması hesaba katılmalıdır.

İlk evdeki burcun nelere işaret ettiği ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama sonrasında ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Bir doğum haritasında yükselen burcun önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır diyerek belki de doğru söylemiş oluruz. Çünkü doğum haritalarındaki 1. Ev hesaplandığında tüm astrolojik yerleşimlerin diğer detayları da çıkarılabilecek demektir. Astrolojide öngörüler her zaman için 1. Evden hareketle yapılır. Bu da yükselen burcun önemini vurgulayan önemli bir göstergedir aslında. Coğrafi konum ve doğum saatinizi girerek mutlak surette yükselen burcunuzun ne olduğunu tespit edin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imajınız olduğunu daha hızlı bir şekilde bilmenizi sağlar.

Bildiğiniz gibi, Güneşin ışığından daha çok faydalanmak adına belirli tarihlerde saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son yıllarda bizim ülkemizde bu sistem sonlandırılmışsa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu sene içerisinde böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplar bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

Sitemizdeki form aracılığı ile, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan yükselen burcunuzu tespit edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basit. Elbetteki doğum saatinizi doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Web sitemizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz saati ve doğduğunuz şehri yazın, devamında beliren göster butonunu tıklamanız kafidir.

Ücretsiz Güneş Burcu Raporu Çıkarma Servisi

Güneş, Güneş sistemimizdeki en parlak güç olduğu gibi, doğum haritalarında da en fazla önem atfedilen güç olarak görülür. Bu astrolojik güç, iç dünyanızla ve tüm hayatınız boyunca hangi tarafa doru evrildiğinizle bağlantılıdır. Kapasitenizi diğer insanlarla hangi yöntemlerle etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun ana yapısıdır. İhtiyarladıkça, Güneş burcunun etkisi daha da güçlenir çünkü, aslında kim olduğunuzla ilgili kendinize daha fazla güvenirsiniz. Burcunuzdaki Güneş temel kişiliğinizi ve yaşamınızın olağan süreci esnasında değişmeyen öz benliğinizi tanımlar. Bu sizin dış dünyaya yansıyan içsel özelliklerinizdir. Aslında yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde yer alır ve aynen bu şekilde burcunuzdaki Güneş de benzeri olmayan kişisel merkezinizi tanımlar. İçsel özelliklerinizi anlayabilmek için websitemizdeki burç bulma programından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Astrolojik hesaplamaların genelindeki gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum saatinin dakika bazında bilinmesi gerekmektedir. Bu bölümün doğruluğu çok önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir fark tamamen farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak için mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Bu bilgilere sahip olmanız halinde, websitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama uygulaması sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş etrafında dolaşması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi korurken nasıl davrandığımızı, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi bildirir.

Bir haritadaki Ay burcu yerleşimi dış dünyadan görülemeyen konuları ifade ettiğinden dolayı duygusal reaksiyonlarımızla alakalı birçok olay Ay’ın bulunduğu burçla tam olarak alakalıdır ki, zevkine vardığımız şeyler hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun etkisiyle ortaya çıkan konular arasındadır. Duygularımız üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle yaşamımızın tüm alanlarını tam manasıyla tesiri altına alabilir ancak, her şeyden önemlisi insanlarla sürdürdüğümüz ilişkileri etkilemesidir. Ay burcumuz bir yandan da sevgiden ne beklediğimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal manada rahatlama yöntemlerimizi de belirler.

Kendinizin veya tanıdığınız birinin duygusal yapısını anlamak için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama programını kullanabilirsiniz. Şayet natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum tarih ve saatinizi ilgili bölümlere girmeniz yeterli. Peşinden göster butonuna tıklayın. Bu kadar basit. Eğer bir başkasına ait Ay burcu konumuna ulaşmayı isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın şimdiki konumunu bilmek istiyorsanız içinde bulunduğunuz günün tarihini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bununla beraber girilen tarih ve saate ait Ay’ın mevcut konumunu ve o burçta hangi anlamlarda yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Duygularımızla ilgili çok fazla konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki pozisyonu astrologların önemli gördükleri başlıca konulardandır. Natal haritada, Ay’ın burçlara göre pozisyonu, özellikle dışarıya içgüdüsel olarak nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Ücretsiz Merkür Burcu Çıkarma Servisi

Bir burçtaki Merkür nasıl düşündüğümüzü, yazman yeteneğimizi ve sosyal hayatta nasıl iletişim kurduğumuzu yönetir. Yıldız haritasındaki Merkür’ün konumu, olayları tanımlama, bilgileri özümseme ve dış dünya ile fikir ve bilgi alışverişinde bulunma biçimimizi şekillendirir. Tüm burçlarda yorumlamasında farklılıklar içeren Merkür burcumuz, zeka potansiyelimizi ve bu zekamızı nasıl kullandığınızı gösterir. Konumlandığı burca göre Merkür’den nasıl etki aldığınızı görmek için Merkür burcu öğrenme uygulamamız aracılığıyla ilgili tespiti yapmanız gerekir. İlk kez karşılaştığımız birisinin, gerçekte Güneş burcuyla değil, Merkür burcuyla muhatapız demektir. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce dünyamızı şekillendirdiğinden dolayı, hayatımızın tüm alanlarında etkindir.

Detaylı Venüs Burcu Hesaplama ve Yorumlama

Venüs Zodyak kuşağında dolaşımdayken, 24 saatte ortalama olarak bir derecelik yol kateder. Bu hızla bir burçta neredeyse bir ay misafir olduğu manasına gelir. Ayrıca 18 ayda bir kez retro haline girer ki, tam konumu anlamanın en geçerli yöntemi doğum haritalarından faydalanmak ve doğum gününüzde hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama sistemi kullanmaktır. Astrolojide Venüs değerleri açıkladığından maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkilerimizin yöneticisidir. Ancak daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgi potansiyelimizi, nasıl merhamet gösterdiğimizi, aşkı nasıl anlamlandırdığımızı ve daha fazlasını anlatır. Aşkınızla aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcuna bakmak en kolay yöntemdir oysa ki, Venüs burcunuzu öğrenmek direkt olarak aşkı anlamanın en kesin yöntemidir.

Ücretsiz Mars Burcu Hesaplama Servisi

Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını anlamak, nasıl çalıştığınız ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğuyla ilgili bilgiler verir. Bu bilgiler, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Mars burcunuzu kolay bir şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplama uygulaması kullanabilirsiniz. Diğerlerine göre Mars hızlı bir şekilde hareket eden bir gök cismidir ve hangi tarihler arasında gerilediğine göre iki – yedi ay arasında burçlar üzerinde etki sahibidir. Astrologlara göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak tamamlaması ortalama 24 ay sürer. Bu süreyi kesin olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, bir sonraki Mars etkisinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl yönlendireceğiniz ile alakalı ipuçları edinebilirsiniz.

Ücretsiz Jüpiter Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Jüpiter burcunuzu tespit etmenin çeşitli yolları vardır. Çevrimiçi bir astroloji aracını kullanarak tek işlemle Jüpiter burcunuzu zahmetsizce öğrenebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz gerekir. Ayrıca bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Astroloji haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da görebilirsiniz. Şayet hassas bir şekilde bu pozisyona detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter’in konumlandığı burç sizinle alakalı normalde bilinenden daha fazla şey söyler, algı kapasiteniz ve bilincinizi yükseltme yöntemlerini gün yüzüne çıkarır. Genişleme anlamına gelen Jüpiter genellikle bu özelliğinin beraberinde yüksek miktarda doğruluk serumu getirir. Jüpiter’in bulunduğu burcu iyi anlamak, daha fazla şansı kendinize çekmenize imkan tanır.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Doğum haritasında, Satürn burcumuz, sınır çizgilerimizi, korkularımızı ve sorumluluklarımızı ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla beraber, esasen dışa vurmakta zorluk çektiğimiz ve hatta karakterimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, burçların her birinde yaklaşık olarak iki buçuk sene kalır ve doğduğunuz zamanki burca tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. İşte bu ana Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir olgunluktur. Satürn’ün bu devri aynı yaştaki insanların birbirine özdeş yaşam dersleri aldığı anlamında yorumlanır. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu öğrenme uygulaması yardımıyla Satürn’ün bulunduğu pozisyonu hesaplayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy