Diyarbakır’da depremde yıkılan binalarla ilgili soruşturma

Kahramanmaraş merkezli Pazarcık ve Elbistan merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Diyarbakır’da 1’i boş olmak üzere 7 bina yıkıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın dün açıkladığı verilere göre, 6 binanın enkazından 192 kişinin cenazesi çıkarıldı. 1.091 kişi yaralandı.

“İNCELEME BAŞLADI”

Diyarbakır Başsavcılığı, kentte meydana gelen depremin ardından yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımız deprem bölgelerinde yıkılan binalarla ilgili derhal ve vakit kaybetmeden inceleme işlemlerini başlattı. Araştırma kapsamında teknik uzmanlardan oluşan heyetler oluşturulmuş, numune alma ve saha çalışmalarına başlanmıştır. Binaların yapımını üstlenen ve akabinde imar kurallarına aykırı değişiklikler yaparak binaların yıkılmasına neden olan sorumluların tespitine yönelik yetkili kurumlarla yazışmalar yapılmıştır. Bu kişilerle ilgili olarak gerekli tedbir durumları değerlendirilerek, konunun hassasiyeti dikkate alınarak tüm detaylarıyla ve titizlikle soruşturma yürütülür. söylendi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy