Depremzedelere yardım götürdü, dönüş yolunda kazada hayatını kaybetti

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde binlerce kişinin ölümüne neden olan depremlerin ardından afet bölgelerine insani yardımlar hız kesmeden devam ediyor.

İzmirli Dilay Ceviz (33) de üye Dayanışma ve Kültür Derneği İyi Yürekler Üyeleriyle birlikte topladıkları yardım malzemelerini 4 araca yükleyerek Kahramanmaraş’taki afetzedelere teslim etmek için cumartesi akşamı arkadaşlarıyla birlikte İzmir’den ayrıldı.

ELDE ETTİKLERİ MALZEMELERLE AFET BÖLGESİNE GİDECEKLERDİ

Arkadaşlarıyla birlikte depremin merkez üssüne ulaşarak yardım malzemelerini dağıtan Dilay, İzmir’de toplanan yardımları almak için dernek üyesi Serhat K. (45) ve Mustafa S. (39) ile birlikte İzmir’e dönme kararı aldı.

Dün öğle saatlerinde Uşak’tan İzmir istikametine seyir halindeki Serhat K. (45) idaresindeki Van 10 BF 884, sürücüsünün öngörülemeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak tarlaya uçtu. .

ARIZALI

İzmirli Dilay kazada hayatını kaybederken, arkadaşları Serhat K. ve Mustafa S. yaralandı. Yaralılar, kaldırıldığı Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Serhat K., burada tedavisinin ardından İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

YARDIM MALZEMELERİNİ TIRA YÜKLERKEN SON RESİMLER…

Dilay’ın İzmir’den son görüntüleri yürek burkan. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde; Afetzedeler için toplanan yardım malzemeleri kamyona yüklenirken Dilay’ın arkadaşlarına yardım ettiği görülüyor.

Öte yandan İzmirli Dilay’ın öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy