Depremin merkez üssü Pazarcık’ta arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

Kırıkkale Valisi, Pazarcık’a koordinatör vali atandı Bülent Tekbıyıkoğlu, Kaymakamlık bahçesinde yaptığı açıklamada, 582 arama kurtarma ekibinin bulunduğu ilçede 872 enkaz bulunduğunu söyledi.

İS BİTTİ

Çok yoğun bir çalışma yürütüldüğünü söyleyen Tekbıyıkoğlu, şunları söyledi:

“An itibariyle batıklarımızda arama kurtarma çalışmalarımızı sonlandırdık. Bu, işimizin burada bittiği anlamına gelmez. Arama kurtarma operasyonlarımızı yeni tamamladık. 872 enkazdan canlı tespit edilen tüm batıklara bakım yaptık ve 41 vatandaşımızı canlı kurtardık. Bu afette 379 vatandaşımız yaralandı. Maalesef bu büyük felakette 413 vatandaşımızı kaybettik.”

“İKİ BİN ÇADIR KURULDU”

Tekbıyıkoğlu, arama kurtarma çalışmalarının ardından vatandaşların barınma ve sosyal yardım ihtiyaçları için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. “Bugüne kadar ilçemizde 2 bin çadır kurduk. 8 çadır kent oluşturduk. Yaklaşık 25.000 kişiye günlük sıcak yemek veriyoruz. Pazarcık’ın 74 kırsal ilçesi, 10 merkez ilçesi ve 74 şubesi bulunmaktadır. Tüm mahallelerimize, kırsal mahallelerimize ve bunların bağlı kuruluşlarına ulaştık. Yani hepsine sosyal yardım, gıda, hijyen ve giyecek ulaştırdık” dedi. dedi.

“HELİKOPTERLERLE BAZI HAREKETLER GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bölgedeki coğrafi şartların oldukça zor olduğunu anlatan Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu: Helikopter operasyonlarımızın bir kısmını Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarmanın desteğiyle gerçekleştirdik. Kaymakam arkadaşlarımız, sağlık personelimiz ve erzaklarımızla birlikte çok sayıda yaralıyı kar yağan ve yolların kapandığı yerlere nakletmek üzere hastanelerimize getirdik, bu yardımı dağıttık, yaralıları helikoptere geri götürüp, onları hastanelere göndermek için. o ifadeleri kullandı

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy