Deprem rakamları da pandemi rakamları gibi yalan

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve sosyal medya hesabından mesajlarını paylaşan Demirtaş, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen iki depremde meydana gelen can kaybının gerçeği yansıtmadığını savundu. Demirtaş, hükümetin “öfkeyi önlemek” için facianın boyutunu örtbas ettiğini söyledi. “Sonuç olarak, yardım için kamu eylemini ertelediler. Uyuyacak yerin yok!” o yazdı.

Demirtaş yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Maalesef deprem rakamları, pandemi rakamları kadar yanlış. Ne yazık ki enkaz altında hala 100 binden fazla insan var. Şimdi bile kaybettiğimiz insan sayısı 30.000’i geçmiş olabilir.

Başından beri, felaketin büyüklüğünü gizleyerek öfkeyi önlemeye çalıştılar. Sonuç olarak, halkı yardım için seferber etmeyi ertelediler. Yatacak yerin yok!

Enkaz altında canlarından ses bekleyenlere 10 bin TL vereceklerine söz verecek kadar akıllarını ve ahlaklarını kaybetmişler. Yaptıklarının acı çeken insanları aşağılamak olduğunun farkında bile değiller.

Değerli kardeşlerim, 85 milyonun bir gerçeği görme ve kabul etme zamanı gelmiştir. Bu hükümetin devri bitti, bitti. El ele yaralarımızı sarmaya çalışacağız.

Ardından, büyük bir değişim hamlesiyle, yıkımın üstesinden gelip küllerimizden doğacağız. Şimdi dayanışmayı daha da artıralım. Eli uzatılmayan, yarası sarılmayan kardeş kalmamalı. Çok zor olacak, çok zor olacak ama birlikte başaracağız.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy