Defne Joy Foster’ın annesi, Hıncal Uluç’un ölümünün ardından konuştu: ‘Defne onu kapıda bekliyor’

Türkiye’nin mühim spor yazarlarından gazeteci Hıncal Uluç, İstanbul’da tedavi görmüş olduğu hastanede 83 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Oldukça sayıda ameliyat geçiren Uluç’un ölümünün ardından 2011 senesinde yaşamını yitiren Defne Joy Foster, toplumsal medyada gündem oldu.

‘SU TESTİSİ, SU YOLUNDA KIRILDI…’

Foster 2 Şubat 2011’de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde şüpheli bir halde yaşamını kaybetmişti. Foster’ın ölümü tüm ülkede derin bir üzüntü yaratmıştı. 

Yorumcu Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünün ardından değindiği köşe yazısında Foster için “Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ vakasıdır” demişti.

GÖZLER HATİCE FOSTER’A ÇEVRİLDİ

Uluç’un yaşamını kaybetmesi ile gözler, anne Hatice Foster’a çevrildi. Foster, gazeteci Mustafa Hoş’a konuştu. 

Mustafa Hoş, o görüşmeyi şu sözlerle aktardı:

“Hıncal Oluç’un vefat etmesiyle büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in anası Hatice Foster ile görüştüm ve duygularını sormuş oldum. 

Hatice Foster; ‘Defne onu kapıda bekliyor. zalim ve korkulu biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu iyi mi bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Fena biriydi’ diye bağırmak isterim. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ söylediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak isterim. Toplumsal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Her insana tek tek teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.”

Uluç, oldukca tepki çeken o yazısında şunları söylemişti:

“Ölmüş.. Tanrı rahmet eylesin..

Fakat bu şekilde bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..

Kimse de, onu Azize duyuru ederek, gençliğin önüne ‘Rol model’ diye koymaya kalkmasın..”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy