Çiçeklerin dibine yarım bardak dökmek bile yetiyor! Küsen çiçeği açtırıyor

“Çiçekler neden soluyor?” Bu bir mecazdır ve gerçek bir anlamı yoktur. Bu deyim, insanların çiçek ve bitkilere bakmadan ihmal ederek ölüme sebebiyet verdiği durumlarda kullanılır. Unutmayalım ki bitkiler de canlılardır ve onların da bakıma ihtiyaçları vardır. Bitkiler yeterince su, güneş ışığı ve besin almazlarsa sağlıksız hale gelirler ve ölebilir. Bu nedenle, bitkilerinize düzenli olarak bakmanız onları sağlıklı ve güzel tutar.

Uskuphaber.com’da bildirildiği üzere; Bazı durumlarda çiçekler kırılır ve açmazlar. Evin en güzel yerine koysanız bile çiçekler zaman zaman küsebilir.

Çiçeklerin bakımı çok önemlidir.

KAYNAK SUDAN UZAK TUTUN

Evcil hayvanlarımıza musluk suyu vermediğimiz gibi çiçeklerimize de musluk suyu vermemeliyiz. Birçok şehirde musluk suyu kireçli olduğu için sert su çiçeklerimize zarar verir.

Çiçekleri her zaman içme suyuyla sulamalıyız!

MADEN SUYU FORMÜLÜ

Posta gazetesinin internet sitesinde çiçeklerin açmasını, çiçek açmasını sağlayacak bir nasihat paylaşılmış; Maden suyu sayesinde çiçekleriniz canlılık kazanacak;

Maden suyu, özellikle ev bitkilerinde kullanıldığında çiçeklere fayda sağlar. Ama önemli bir detay var. Maden suyu, soda değil! Çiçeklere iki ayda bir sulanırken üzerine maden suyu konulması, çiçeklerin köklerinin faydalı minerallerle beslenmesine yardımcı olacaktır.

ÇİÇEKLERİNİZE MADEN SUYU VERİRKEN DİKKATLİ OLUN

Sulamadan önce ağzı açık bir kaba maden suyu koyun ve iki gün asitin çıkmasını bekleyin. Dinlenmiş maden suyunu çiçeklerinize verebilirsiniz.

KALİTELİ MARKALARDAN TERCİH EDİN

Öte yandan çiçeğinize vereceğiniz maden suyunun markasının kaliteli olmasına dikkat edin. Doğal olmayan maden suyu çiçeklerinize yarardan çok zarar verebilir.

Maden suyu sayesinde çiçekleriniz çok daha canlı olacak. Çiçeklerinizi sularken sadece yarım bardak maden suyu kullanmanız yeterlidir.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy