CHP’den Erdoğan’ın Başdanışmanı Ayhan Ogan’a suç duyurusu

AKP’li Başkan Recep Tayyip Erdoğan’Baş Danışmanı Ayhan Oğan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP’nin genel başkanı Kemal KılıçdaroğluAğırlıklı olarak “PKK bağlantılı” oyu veren doğu ve güneydoğu illerini ilan etti.

Ogan, sosyal medya hesabından bir tablo paylaştı. “Sayın Kılıçdaroğlu vatansever, PKK ile ne alakası var canım” açıklamalarını yaptı. Söz konusu tabloda HDP’nin aktif olduğu illerden biri olan Kılıçdaroğlu’nun yüksek oranda oy aldığı belirtildi.

Wall gazetesinin haberine göre CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, Kılıçdaroğlu’Diyarbakır Başsavcılığı, notu en yüksek iller sıralayan Ogan hakkında “PKK bağlantılı” olduğunu gösterdi. “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ile “Yanıltıcı bilgileri kamuoyuna yaymayın” Suçu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

‘OYUNA’ TERÖRİZM’ DENMEKTEN BAŞKA BİR ANLAMDA DEĞİLDİR’

Atik’in suç duyurusunda, “…Şüpheli, bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren seçmeni, ekran görüntüsünün de eklendiği bu ekran görüntüsü ile PKK’lı olarak yaftalamıştır. Bir adayın bir ilde çok oy aldığını ve o adayın terör örgütüyle bağlantılı olduğunu söylemek, o ildeki seçmene terör örgütü üyesi demekten başka bir şey değildir. Bu vahşetin sadece siyasi değil, hukuken de hesabı sorulmalıdır. Bu ilin seçmeni olan benim adıma ve tüm vatandaşlarımız adına suç duyurusunda bulunulması gerekiyordu çünkü oy verdi diye halkın bir kısmına PKK’lı diyen bu cahil. Kemal Kılıçdaroğlu bir suç işledi. ifadeler yer almıştır.

‘KABUL ETMEDİK’

Suç duyurusunun ardından İl Adliye Komisyonu üyeleri Avv. Yücel Barış ve Av. Abdullah Şuayp Alyamac CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, açıklama yaptı. “TCK’ya göre suç olan davranışından dolayı İl Başkanlığımız ve İl Hukuk Birimimiz tarafından derhal Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. kişisel hesaplarından bu tür yanıltıcı bilgileri kabul etmemiz mümkün olduğunda, mümkün değil” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy