Can Atalay’ın davası dokunulmazlık kapsamı dışında

Yeni kabinede Adalet Bakanı olarak atanan Yılmaz Tunç, Gezi davasında tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın durumuna ilişkin açıklama yaptı. Tunç, “Yargıtay’da devam eden bir dava var. Dava mahkum oldu, mahkumiyetle yargılanıyor. Gezi davası anayasal bir dava. Anayasa’nın 14. maddesindeki dokunulmazlık kapsamı dışında kalan dosyalardan biri. Anayasa”.

Çıkış: 06.07.2023 – 17:07


abone

Google Haberleri

Adalet Bakanı Yılmaz TunçGezi davasında tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay’ın durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Tunç, TBMM’de yemin ettikten sonra basına şunları söyledi:

“Onunla ilgili yargı süreci devam ediyor. TBMM Başkanlığı’na sorular var ve bu soruların ardından Cumhurbaşkanlığı da belli ki o yargı sürecine ilişkin cevaplara göre hareket edecek. Yargıtay’da olan bir dava. Temyiz. Mahkûm oldu, hükümlü olarak yargılanmasına devam ediliyor. Gezi davası anayasaldır. Bunun takdiri, Meclis Başkanlığı ile Yargıtay arasında yapılacak yazışmalardan sonra ortaya çıkacaktır” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy