Boşanma Avukatı Bodrum

Boşanma Avukatı Bodrum

Boşanmalar artıyor, evlilik oranları azalıyor. Aslında bu durum karşısında bazı toplumsal ve sosyolojik analizler yapmak mümkün. Kadınların çalışma hayatında daha aktif rol alması, okuma yazma oranlarının artması, malum teknoloji çağına geçiş yapıyor olmamız.. hepsi aslında evlilik oranlarının azalmasına sebep olurken aynı zamanda boşanma oranlarındaki artıştan da sorumlu. Özellikle geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda boşanma oranlarındaki artışın 2020 ve 2021 yılı için ne kadar fazla olduğunu görüyoruz. Uzun bir pandemi dönemi yaşamamız ve karantina günleri de bu durum üzerinde oldukça etkili. Çiftler artık aynı evin içerisinde iki yabancı olarak yaşamak istemiyor. Haliyle de boşanma avukatı tavsiye ve önerileri üzerine uzun konuşmalar gerçekleşiyor. Bu konu hakkında uzman boşanma avukatlarının görüşlerini size aktarıyoruz.

Boşanmalar Neden Arttı?

Bu konu hakkında tek bir şey söylemek mümkün değil. Boşanma oranlarının artması üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunuyor. Tabiki bu faktörler yoruma açık ve her uzman kendi penceresinden bunları yorumluyor.  Ancak bir genelleme yapmak gerekirse teknoloji kullanımının yaygınlaşması ve sosyal medya kullanımı günümüzde boşanmaların en önemli sebepleri arasında yer alıyor. Sosyal medyanın suç işlemeyi kolaylaştırması, evlilikteki sadakat yükümlülüğünün ihlali konusunda büyük rol oynuyor. Eşler birbirlerine ayırması gereken vakitleri sosyal medya hesaplarında geçirdiğinde boşanmalar da ne yazık ki kaçınılmaz oluyor.

Söz konusu diğer boşanma sebeplerinden bahsedecek olursak çiftlerin özellikle karantina dönemlerinde birbirlerine tahammülünün azalması da sık karşılaştığımız durumlar. Aynı evin içerisinde tahammülünü yitiren eşler sonu gelmeyen kavgalarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Tabi ki bu durum da çekişmeli boşanma davalarının en önemli sebepleri arasında. Çiftler zaten birbirine tahammülünü kaybetmiş, anlaşmalı boşanmaya hiç yanaşmıyorlar. Burada çekişmeli boşanma avukatı ve mahkemelere büyük iş düşüyor. Çiftler arasında orta yolu bulmak ve yasal haklarını korumak için oldukça büyük bir mücadele içine giriyorlar.

Boşanma Davası Nasıl Tanımlanır?

Boşanma davası, çiftlerin evliliklerini mahkeme kararıyla yasal olarak sonlandırmak amacıyla açılan inşai nitelikte bir dava türüdür. Çiftlerin bir uzlaşmaya varıp varmaması yönüyle anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olmak üzere iki farklı şekilde açılabilir. Boşanma davasının nasıl açılacağı davanın türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak her iki boşanma davası için de Aile Mahkemelerine başvurmak gerekir. Davayı açmak için çiftlerden birinin müracaat etmesi yeterlidir. Davacı taraf dava dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve eklemek istediği belgelerle birlikte Aile Mahkemesine başvurarak boşanma davası açabilir. Hatta dilerse bir uzman boşanma avukatı ile de bu işlemleri gerçekleştirebilir.

Boşanma Avukatı Kimdir?

Boşanma avukatları, medeni hukukun alt dallarından biri olan aile hukuku konusunda kendini geliştirmiş ve genellikle boşanma davalarıyla ilgilenen kişilerdir. Aslına bakılırsa ‘’boşanma avukatı’’ olarak geçen herhangi bir meslek unvanı yoktur. Fakat çoğunlukla boşanma davalarına bakan avukatlara halk arasında boşanma avukatı adı verilmektedir. Bu kişiler aile hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanan boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi konularla ilgilenirler. Aldığı davaların birçoğunu kazanan ve mükevvilinin yasal haklarını korumayı başaran İstanbul Hukuk Bürosu avukatları sayı olarak oldukça azdır. Her ne kadar kolay davalarmış gibi görünse de boşanma davaları çoğu zaman karmaşık süreçler halinde ilerler. Özellikle çocuk sahibi çiftler eğer aralarında bir uzlaşmaya varamazlarsa velayet konusunda birtakım problemler ortaya çıkabilir. Bu yüzdendir ki velayet davasında en iyi avukat arayışları günler hatta aylar sürebilmektedir.

Bodrum’da En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi çiftler arasında yaşanan anlaşmazlıklar onları her zaman en iyi boşanma avukatı bulma konusunda arayışlara iter. Taraflar en iyi avukatı bulduklarında yasal haklarını daha iyi koruyabileceklerini düşünürler. Bu düşünce bir bakıma doğrudur. Tabiki Bodrum’da en iyi boşanma avukatı olarak gösterilen isimler davaları başarılı bir şekilde yürüteceklerdir. Ancak avukatla kurulan diyalog, avukatın bakış açısı ve ifade yeteneği de bir avukatın başarılı olması konusunda oldukça etkilidir. Bu yüzden taraflar Bodrum boşanma avukatları listesi inceler gibi değil işinde başarılı olduğunu düşündükleri kişileri tercih etmelidirler.

Bu yüzden en iyi boşanma avukatı Bodrum ve çevresinde arayışlarını sürdüren taraflara, mümkünse tercih edecekleri avukatlarla yüzyüze bir görüşme öneriyoruz. Bu sayede kurulan iletişim daha güçlü olacak ve davadan beklentiler daha net bir şekilde konuşulacaktır.

 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy