Bombalı eylem hazırlığındaki teröristler yakalandı

Şanlıurfa Valiliği meydana getirilen açıklamaya nazaran, Suriye’nin Aynel Arap kazasından gelmiş olarak bombalı eylem gerçekleştirmek isteyen bir şahıs ve onunla irtibatlı 3 şahıs, jandarma tarafınca yakalandı.

Şanlıurfa Valiliği’nden meydana getirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğümüzün yapmış olduğu emekler neticesinde yasa dışı yollarla Suriye’nin Aynel Arab (Kobani) bölgesinden ülkemize giriş yapmış olduğu tespit edilmesi üstüne yakalanarak gözaltına alınan Suriye uyruklu 1 kişi, terör örgütünden almış olduğu direktifle Şanlıurfa ilinde bombalı eylem yapmak için gönderildiğini beyan etmiş, şahısla irtibatlı olduğu tespit edilen Şanlıurfa ve Bursa ilinde Suriye uyruklu 3 şüpheli kişi daha yakalanarak gözaltına alınmıştır. İşlemleri akabinde adli mercilere sevk edilen 4 şüpheli şahıstan 1’i adli denetim sonucu ile özgür bırakılmış, 3 kişi tutuklanmıştır.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy