Bizim kızlarımız istedikleri her şeyi başarabilirler

Akademisyen Dr. Istek Kaya İmamoğlu, düşünce öncülüğünü yapmış olduğu ‘Büyüt Hayallerini’ projesi kapsamında Trabzon’da kız evlatları ve hemşerileriyle bir araya geldi. İBB İstanbul Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel ve beraberindeki kurul ile Türkiye’nin değişik il ve ilçelerindeki okulları ziyaret eden Dr. İmamoğlu, memleketi Trabzon’un Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerinde iki okulu ve İskofya Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Kız çocuklarına ‘İlham Veren Adımlar’ kitabını armağan eden İmamoğlu, eserde yer edinen 40 kadının konusunda olduğu benzer biçimde kız çocuklarını istedikleri her alanda başarı göstermiş olabileceklerini söylemiş oldu.

İki günlük Trabzon programının ilk gününe Tonya kazasının Sayraç Mahallesi’nde bulunan Necmettin Karaduman İlkokulu ziyaretiyle başlamış olan İmamoğlu, mahalle halkının sıcak ilgisiyle karşılandı. Mahalle muhtarı ve hemşerilerinin içten ev sahipliğine teşekkür eden İmamoğlu, okulda bulunan ilköğretim 1, 2, 3. derslik ve anaokulu öğrencileriyle buluştu. İmamoğlu, öğrencilere, ‘İlham Veren Adımlar’ kitabının yanı sıra okul çantası, kışlık araç-gereç ve kırtasiye seti armağan etti.

“BİZİM KIZLARIMIZ İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ BAŞARABİLİRLER”

Günün ikinci ziyaretini Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde bulunan Yavuz İlköğretim Okulu’na meydana getiren Istek Kaya İmamoğlu, eğitim dönemiyle ilgili okul müdüründen informasyon aldı. İmamoğlu, ondan sonra Çarşıbaşı ilçesinde etkinlik gösteren İskofya Spor Kulübü’ne gitti.

Trabzon ve bölgesindeki genç kızları altyapısına kazandırarak ülke sporuna katkılar sunan kulüp ziyaretinde İmamoğlu, müzik ziyafetiyle karşılandı. Kemanda Ada ve gitarda Azra’nın sunmuş olduğu dinleti dinleyenleri mest etti. İskofya Spor Kulübü’nün genç sporcularına da ‘İlham Veren Adımlar’ kitabını armağan veren İmamoğlu, etrafına kümelenen küçük, genç ve A Ekip üyeleriyle söyleşi etti.

Kızlara okullarında da sıkı çalışmalarını tavsiye eden İmamoğlu, “Bizim kızlarımız istedikleri her şeyi başarabilirler. Siz değerli üyelerimizin de hayallerinizi büyütmekten ve savaşım etmekten asla vazgeçmeyeceğinizden inanırım. Hayatınızın her alanında başarılar elde edeceğinizi biliyorum” dedi.

40 yazardan 40 esin veren hanım hikayelerinin toplandığı ‘İlham Veren Adımlar’ kitabından elde edilmiş gelir ile kız öğrencilerine burs sağlanıyor. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy