‘Berat Albayrak’ı siyasete almayın dedim’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve eski Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili Halk TV’de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Albayrak’ın siyasete girmesine işaret eden Davutoğlu, “Erdoğan’ın Albayrak’ı siyasete sokmasına izin vermeyin. Kendine olduğu kadar sana da zarar verir.dedi.

“SELÇUK BAYRAKTAR DEĞER VERDİĞİM BİR İSİM”

Davutoğlu, “Selçuk Bayraktar hayran olduğum bir isim. Ama benim tavsiyem sahada kalın. Onun yaşadıklarını diğer eş yaşamasa da saha hizmeti, sahadaki hizmetinden çok daha önemlidir.” .Gelirken kimsenin ilişkisine bakmıyoruz.Bir Baykar değil on Baykar olsun.”

MİLLİ İTTİFAK HDP’NİN DURUMU

Millet İttifakı’nın HDP’ye yönelik tutumuna ilişkin Davutoğlu, “Bu masada olmak sizi partilerle görüşüp görüşmeye zorlamaz. Saygı gerekir. Cumhurbaşkanı adayımız her kesimden insana ulaşmalı. Bu doğaldır. Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesi için. Cevap veremeyen İYİ Parti aleyhinde konuşamaz” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy