Benim kızımı suçlamasınlar, o çocuk

Ali Özkiraz, kızı Ayşe’nin anası S.A’dan 2009 senesinde boşandığını, 2011 senesinde ise ikinci kez evlendiğini ve kızının boşandığı tarihten bu yana annesiyle yaşadığını söylemiş oldu.

Kızıyla ilgili durumu medyadan öğrendiğini belirten Özkiraz, “Ben kızımı hekim olarak biliyorum. ‘Helal olsun, gurur duyarım’ dedim. Sahteliğinden asla haberimiz yok. Ben bin kilometre bu yandayım. O benden bin kilometre uzakta” ifadesini kullandı.

Tekirdağ’a 2012’de yerleştiğini ve 6 yıl orada yaşadıktan sonrasında Tokat’a döndüğünü özetleyen baba Özkiraz, “Tekirdağ’da yaşadığım süre içinde kızımı iki kez gördüm. İlkinde kızımı Kapaklı’da yanıma rahmetli dayısı getirdi. İkincisinde ise yeğenim ile oğlum Kumbağ’da plaja getirdiler. Orada detaylı şekilde kızımla görüştüm. Kızım bana, ‘Baba ben okuyorum, okursam bana destek olur musun?’ dedi. ‘Kızım biliyorum, başarılısın. Abin ve ben sırtımızda taş taşırız, yeter ki sen oku kızım. Oku kendini kurtar’ dedim. Benim söylediğim bu” diye konuştu.

“BENİM KIZIMI SUÇLAMASINLAR”

Ağabeyinin kardeşine devamlı destek bulunduğunu vurgulayan Özkiraz, şunları kaydetti:

  • Benim traktörüm satıldı. Abisi gene para gönderdi. Üniversite tıp kitapları evvelki yıl 12 bin lira idi, bir traktör parası. Abisi devamlı parasını aktardı. Kamyonum da satıldı. Kamyonumdan da traktörümden de oğlum para verdi. Oğlum onu parasız bırakmadı. Oğlum, hekim çıkınca da yanına gitti. Biz burada şoka girdik. Benim kızımı suçlamasınlar, o çocuk. Ben kızımın sonuna kadar arkasındayım. Bu can çıkana kadar kızımın yanındayım.

NE OLMUŞTU?

Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, hastanede uzman bir doktorun yanında ortalama 4 aydır gözlemci asistan olarak bulunan zanlı hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş, meydana getirilen araştırmada diplomalarının düzmece olduğu anlaşılan ve polis ekiplerince gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım’da tutuklanmıştı.

Sıhhat Bakanlığı, vakayla ilgili soruşturma başlatmış ve müfettiş atamıştı. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy