Belediyelerin ortak sorunu ihaleye katılacak firma bulunamıyorBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | HaberlerEkonomideki devletleri zorladığınıen ABB Mansur Yavaş “Öyle bir zamandayız ki ihalelere katılmayabiliyor ya da çok kısıtlı oluyor” dedi. Benzer durum Sivas içinde geçerli. Sivas Belediyesi’nin bir oldukça planı benzer durum sebebiyle bugün ilerlemiyor…

Belediyelerin ortak sorunları ihaleye katılacak firma bulunamıyor

Müteahhitlerin artık sonunu kestiremediğini söylüyor Yavaş, “Projenin kaça mal tahmin edemiyorlar. 6-7 kavşak acıdalar” yorumunu yapmış oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş basına pek konuşmaz. Siyasal polemiklerin içine çekilmek istenmesine karşı yanıt veremez. Kısaca işiyle-gücüyle ilgilenir. Halkın içinde olduğundan problemler da biliyor. O yönleriyle görünümleri büyük ilgi görüyor. Bayram öncesi Mansur Yavaş’la buluştuk. Röportajın dün meydana gelen dersi hakkında iktidar ile ilgili mevzuları konuştuk. Bugün belediyenin icraatını… Ekonominin içinde bulunduğundan, belediyeyi zorladığını kaydeden Başkan Mansur Yavaş, şunları söylemiş oldu:

■ Zor bir hayatta kaldık. Gerek kar kürümesinden, gerek tuzlamadan dolayı yollarımız oldukça şey görmüş oldu. Bir an ilkin buluş için uğraşıyoruz. Asfalt serim programımızı da yaptık, başlangıçtan itibaren başlıyoruz. Sadece günümüzde iğnedenliğe gelen zamlar eski zamanlarda ipuz. Ek bütçe yapmak zorundaz. Mesela; Ankara Sular İdaresi’nin (ASKİ) su basmak için geçen yıl enerjiye ödediği para 550 milyon lira yaşanıyordu. 31 Mart 2022 ekonomik gelen zamla bu sayı aynı sarfiyat miktarıyla 1 milyar 420 milyon lira oldu.

MALİYETLER 3 KAT ARTTI

■ Polatlı ilçemize yapılacak suyu 550 senesinde yapılmışk Şu anda milyon 1 milyar 400 milyon lirayı buldu. Saç fiyatlarının, alışverişlerdeki sayıları buralara getirdiler. İşlerin işlerin 3 misli arttı. Fakat buna karşın elimizdeki imkanlarımızla projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz.

■ öyleki bir zamana karşı yarışmaya katılmamanız ya da oldukça zorlanmaya başladınız. Müteahhitler’in sonunu, indirimden ne kadara mal kaybedilmiyorlar. Mevcut 6-7 kavşak müteahhitlerin hepsida. Kış mevsiminde bekleyen arması gecikiyor. Müteahhitler de fiyat kararnamesi gelir mi diye bekliyorlar.

Büyük Sivas Haber

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy