Bazı kanallar tanıtım filmimizi yayınlamayı reddetti

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin reklam filmini bazı tv kanallarının yayınlamadığını deklare etti. Babacan, haftalık değerlendirme toplantısında yapmış olduğu konuşmadan kesitler içeren bir videoyu, “TRT kanalları, Kanal D, ATV, A Haber, A2, CNN Türk, Teve 2, TV 8, TV Net, Kanal 7, Ülke TV, 360 TV, 24 TV… Size sesleniyorum. DEVA Partisi’nin reklamını yayınlayın. Korkmayın” mesajıyla bugün toplumsal medya hesabında yayınladı.

Videoda, Babacan’ın haftalık değerlendirme toplantısında söylediği şu laflara yer verildi:

“ZATEN HABERLERİMİZİ DE VERMEYEN KANALLAR, ÜCRETLİ TANITIM FİLMİMİZİ DE YAYINLAMIYORLAR”

  • Şimdi tek tek isim açıklayacağım dostlar. Aslına bakarsanız haberlerimizi de vermeyen kanallar, ücretli tanıtım filmimizi de yayınlamıyorlar. Hangi mecralar bunlar? TRT kanalları, Demirören Medya, Doğuş Medya, Turkuaz Medya, Acun Medya, Piri Medya, Mepa Medya, Beyaz Medya, Türk Medya. Kısaca hangi kanallar? Kanal D, Yıldız, ATV, CNN Türk, NTV, A Haber, Kanal 7, TV 8 benzer biçimde kanallar. Bunlar, paramız karşılığı, tanıtım filmimizi yayınlamayı dahi reddeden kanallar. İnanılır benzer biçimde değil. Ek olarak beş tane mahalli tv kanalı var. Bitmedi, 15 ilde de billboardlarımızı asmamıza izin vermiyorlar. Diyoruz, ‘Bir tutarı yok mu bunun?’ ‘Var’. ‘Tamam, bakın biz billboard asacağız’. Diyorlar ‘Dolu, kapalı, yapamayız, edemeyiz’. 1-2 ilde valilik, bir çok ilde de belediye bunu engelliyor. Hakikaten ibretlik.

“KENDİLERİNE NE TELEFONLAR GELDİĞİNİ BİLMEK ZOR DEĞİL”

  • Bu gösterim müesseselerinin iyi mi bir baskı altında bu kararları aldıklarını da azca fazlaca tahmin edebiliyorum. Kendilerine ne telefonlar geldiğini bilmek zor olmasa gerek. Tehdit var, teşvik de var, her şey var. Buradan, milyonlarca lira yatırım yapmış olup reklam alamayan medya şirketi sahiplerine ve yöneticilerine sesleniyorum: Yayınlamadığınız konuşmalarımda da söylediğim benzer biçimde, bu seçimi 7’den 70’e, kuzeyden güneye, doğudan batıya tüm Türkiye kazanacak. Tüm Türkiye. Korkmayın, siz de kazanacaksınız.

“REKLAM ALMANIZA, PARA KAZANMANIZA BİLE ENGEL OLAN BU OTORİTER İTTİFAKA BİR SON VERECEĞİZ”

  • Reklamlarımızı yayınlayın. Akreditasyon uygulamaya son verin, ayrımcılık yapmayın. Bakın, biz yapmıyoruz ayrımcılık. Fakat siz de yapmayın. Bu seçimi, baskı altında haber yapamayan, reklam bile yayınlayamayan sizler de kazanacaksınız. Şu sebeple tüm Türkiye kazanacak. Asla merak etmeyin. Reklam almanıza, para kazanmanıza bile engel olan bu otoriter ittifaka bir son vereceğiz. Bunun için bu seçime giriyoruz.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy