Bant Üstü Tutucu

 Bant Üstü Tutucu

 

Konveyörlerde meydana gelen taşımalarda, taşınan malzemedeki demir ve demir bileşiklerini tutmak için kullanılır. Konveyör bandının genişliğine ve taşınacak malzemenin yüksekliğine bağlı olarak her ebat mümkündür. Kalıcı mıknatıs kullanan makinenin uygulamasına göre mıknatıs malzemesini seçmeniz gerekir. Bas Tr olarak biz Sr ferrit ve NdFeB alaşımından mıknatıs malzemeleri ile mıknatıs tutucular üretiyoruz. Manüel Bant Üstü Manyetik Tutucu, bir taşıma bandına asmak için kullanılır. Konveyör bandından geçen demir ve ferromanyetik malzemeler, iç mıknatısların oluşturduğu çekim kuvveti ile bandın alt yüzeyine doğru çekilir. Bant üstü tutucu son derece gerekli bir malzeme olarak kullanılmaktadır.

 

Bu seperatörler genellikle yüksek performanslı tiplerdir. Çelik halatlar, zincirler ve gergiler kullanılarak konveyör bantlara asılarak zorlu koşullarda ürünlerdeki metali uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Menzili ve derinliğinde yüksek mukavemetli bir manyetik alan vardır ve yoğun akım, zorlu ve zorlu koşullarda metal temizliğini kolaylaştırır. Ayrıca personelsiz her zaman kendinizi ve bantı temiz tutun. Otomatik bir sisteme bağlanarak belirli aralıklarla çalıştırılabilir ve isteğe bağlı olarak çözülebilir. Kendi kendine deşarj için çapraz kayış profili sayesinde, motorun dönme hareketi vücudunuzdaki demir parçalarını dışarı atacaktır. İşlem koşullarına, ürün özelliklerine ve konveyör yapısına göre üretilebilir. Bu işlemler motordan başka enerji gerektirmez.

 

Taşınan malzemedeki demir bağlantılarını tutmak için konveyörler üzerine inşa edilen yapılarda kullanılır. Manuel ve otomatik temizlemeli olarak imal edilmekte olup, taşıma bandının genişliğine ve taşınan malın uzunluğuna göre istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Dayanıklı mıknatıslardan yapılmıştır. Kolayca analiz edin ve işleri hızlandırın. Mıknatıslar, başka bir makineye gerek duymadan her şekil ve ağırlıktaki metalleri kaldırır ve hareket ettirir. Düzgün kurulup kullanıldığında diğer yöntemlere nazaran çok daha güvenli ve kullanımı kolaydır. Otomatik temizleme bandının üst manyetik tutucusu, ürünün taşınması sırasında içinden geçen demirli kısımları ayırmak için kullanılan bir tür seperatördür. Bu demir parçalar destekler üzerine yerleştirilir ve yakalanan demir parçalar makinenin otomatik sistemi tarafından dışarı atılır.

Bant üstü tutucu, istenmeyen metalleri konveyör bantlardan uzaklaştırmak için en etkili ve pratik cihazlardır. Ayırıcılar iki farklı şekilde takılabilir: paralel askılar ve çapraz askılar. Bant metal tutucular, bant genişliği, bant hızı, banttan geçen malzemenin yoğunluğu, partikül boyutu ve istif yüksekliğine göre seçilir. İlgili konveyör uygulamaları için manyetik kaynaklar olarak kalıcı ve elektromanyetik olarak ayrılırlar. Bant üstü tutucular, konveyör üzerindeki kirin yoğunluğuna göre manuel veya kendi kendini temizleyen olarak kullanılabilir. Elektromanyetik bantlı üst metal seperatörler, uzun askı mesafeleri ve zor, yüksek hacimli geri dönüşüm ve madencilik uygulamaları için uygundur. Elektromanyetik ayırıcılar daha geniş bir uygulama alanına sahiptir ve zorlu koşullara uyum sağlayabilir. İstediğiniz ürünü aşağıdaki linkten bulabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

www.bas-tr.com

 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy