Avukat Nail Gönenli kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Ünlü model Çağla Şıkel ile fotoğrafta Çivi gittiLi’nin hayatı bir gizem haline geldi.

NAİL GÖNENLİ KİMDİR?

Nail Gönenli, Saint Benoit Lisesi’nde okudu. Gönenli, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 2005 yılında başlamıştır. 2018 yılında Gönenli&Partners’ı kurmuştur.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

NAIL GÖNLİ EVLİ Mİ?

Ünlü psikolog Zeynep Selvili ile bir dönem birliktelik yaşayan ünlü avukat Nail Gönenli’nin adı birçok ünlü isim tarafından anıldı.

SAVUNMA TEPKİ VERDİ

Aynı dizide rol aldığı Elit İşcan’a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 19. Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan oyuncu Efecan Şenolsun’un avukatlığını yapan Gönenli, duruşmada yaptığı savunmayla tepki çekti.

Susma Bitsin platformundan yapılan açıklamada Nail Gönenli’nin şu sözleri aktarıldı:

“Affedin beni, aşk sahnelerinde oynayın, yaptıkları filmleri izleyin, son zamanlarda banyo sahnesi vardı. Mesela bir kadın kolluk görevlisi kucağıma oturmaz ama ben bu sektörde çok normalim.”

“Kelimelerim Yazdı”

Gelen tepkilerin ardından Nail Gönenli şu açıklamayı yaptı: “02.11.2021 tarihli karar duruşmasına ilişkin müvekkilim Efecan Şenolsun ve şahsıma yönelik linç girişimi ve kamuoyunu yanıltma teşebbüsüne ilişkin gerekli gördüğüm yanıtlarım:

Öncelikle sosyal platformlarda yürütülen linç kampanyasını doğru bulmadığımı ve gerçeklerin ortaya çıkması nedeniyle kendimi bu tepkilerle karşı karşıya bulduğumu düşünüyorum. Haklı davamızda, somut olayı aydınlatmak ve ilk günden bu güne yargılanan fiillerin neler olduğunu ortaya çıkarmak için bağımsız savunmayı temsil eden bir avukat olarak görevimi ifa etmiş bulunmaktayım. Bu davada amaç, müvekkilimin anayasal olarak korunan savunma hakkını hukuk çerçevesinde kullanmak ve cinsiyetçi, erkek, kadın hiçbir yaklaşım gözetmeksizin tüm gerçekleri ortaya çıkarmaktır. Nitekim dava sonucundan da anlaşılacağı üzere müvekkilim mahkemeler nezdinde beraat etmiş ve iddia edilen olayların gerçekleşmediği ortaya çıkmıştır.

Savunmamda, kamuya açıklanmış herhangi bir ifadeyi kesinlikle varsayım olarak kullanmadım. Bu durum hem duruşmada hazır bulunanlar hem de duruşma tutanakları tarafından teyit edilmektedir. Çünkü kullandığım ifadeler kelimesi kelimesine duruşma tutanaklarında yer almaktadır. Yaptığım savunmayı çarpıtarak yürütülen bu linç kampanyasında 16 yıldır yaptığım hukuk mesleğimi kirletmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar olduğu gibi adalete olan inancımla temsil ettiğim müvekkillerimin yanında olacağımı tüm samimiyetimle kamuoyuna bildiririm.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy