Asos Temizlik Şirketi ve Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

Asos Temizlik Şirketi ve Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

 

Temizlik şirketi, Halı, evinizin en önemli bileşenlerinden biridir. Zemininizi güzelleştirir ve etrafındaki her şeyi renkle parlatır. Bununla birlikte, lekelere karşı hassastır, bu da daha hızlı aşınmasına ve yıpranmasına neden olur. Yeni bir halı pahalı bir yatırımdır ve halınıza gereken özeni göstermek halının uzun yıllar dayanmasını sağlar.

 

Asos Temizlik Şirketi

 

Aile üyeleriniz etrafta koşuştururken ve masalara içki dökerken, dökülme kazalarının olması kaçınılmazdır. Halıdaki lekeleri temizlemenin birçok yöntemi vardır ancak bu lekeleri önlemek için öncelikle halıyı korumak hayati önem taşır.

 

Çoğu yeni halı leke tutmaz bir işlemle gelir. Tedavi, çoğu halı lekesini önlemede ve halınızın uzun yıllar dayanmasını sağlamada etkilidir. Bununla birlikte, eski bir halınız veya leke tutmazlık özelliği olmayan yeni bir halınız varsa, gibi bir leke çıkarma ürünü satın alın ve uygulaması için bir profesyonele emanet edin ya da kendiniz uygulayabilirsiniz. Tüm halı lekelerine karşı koruma sağlamasa da halınızı korumada ve lekelerin çabuk çıkmasını sağlamada uzun bir yol kat edecektir.

 

Halınızın tek başına temizlenmesi, tüm lekelerin ve kirlerin yok edilmesini garanti etmez. Bunun yerine, süpürdüğünüzde halıda gizlenen lekeleri ve kiri azaltır. Kalıntıların halınızın içinde sıkışması kolaydır ve bunları zamanında çıkarmazsanız halının lekelenmesine veya hasar görmesine neden olabilir.

 

Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

 

Bu nedenle, halınızı sık sık süpürmek, halınızın kir birikmeden temiz kalmasını sağlamada uzun bir yol kat eder. Halınızı haftada bir kez süpürün ve halınızın tüm gizli kısımlarına ulaştığınızdan emin olun.

 

Önümüzdeki hafta sonu ziyaretçileriniz var mı? Eğer öyleyse, halınızı yoğun trafiğe karşı korumalısınız. Giriş kapısına ve diğer yoğun trafik alanlarına kilim ve paspas yerleştirin. Ayrıca misafirlerinizin kapıda ayakkabılarını çıkardığından emin olun ve onları karo ve ahşap zeminlere yönlendirin.

 

Ayrıca halı kaplı odalarda sandalyelerinizin altına bir dökülme matı koymayı unutmayın. Boya ve diğer sıvılar halınıza zarar verebileceğinden halıdan uzakta olmalıdır.

 

Aileniz için ev kuralları söz konusu olduğunda, odadaki en üstte “Ayakkabılara izin verilmez” olduğundan emin olun. Ailenizin tüm üyeleri, evinize girmeden önce ayakkabılarını çıkarmalıdır. Böylece halınızı çamurlu botlardan, lekelerden ve ayakkabılardan kaynaklanan kirlerden korumuş olursunuz. Sonuç, lekesiz ve çamursuz daha temiz bir halı olacaktır. Ayrıca terlikler, açık ayakkabılar ve diğer hafif ayakkabılar da istisna olmamalıdır.

 

Dökülme kazaları her zaman olmaya mahkumdur ve onlar hakkında yapabileceğiniz daha az veya hiçbir şey yoktur. Çocuğunuzun yoğurt dökmesinden kazara kahve dökülmesine kadar kazalar her zaman orada olacaktır. Ancak daha erken temizleyerek bu dökülmelerin halınızın üzerindeki etkisini azaltabilirsiniz. Dökülenleri ne kadar hızlı temizlerseniz; halınızın üzerinde o kadar az hasar bırakır. Dökülenleri temizlerken, bunları marangozun üzerine sürmekten kaçının. Bunun yerine lekeleri çıkarmak ve hasarı önlemek için dökülen şeyin üzerine yumuşak bir şekilde nemli bir bez koyun.

 

Halı Yıkama’da Dikkat Edilmesi Gerekenler!

 

Lekeler, halı yaşam döngünüzün bir parçasıdır, ancak zarif zemininizin keyfini çıkarmanıza engel olmak zorunda değildir. Mutfağınızda kabartma tozu, temiz bezler, kulüp sodası, temiz süngerler, ovma alkolü ve leke çıkarıcı köpük gibi leke çıkarma araçları satın alın. Bu şekilde, ortaya çıktıklarında lekeleri daha hızlı ve verimli bir şekilde çıkaracaksınız.

 

Halı temizleme uzmanları, lekeleri çıkarmak için halınızı iyice temizlemelerini sağlar. Halınız ne kadar temiz olursa olsun, yılda en az iki kez bir temizlik profesyonelini ziyaret ettiğinizden emin olun. Halınızın daha temiz ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır.

 

Halı soymaları halınızı kirletir ve ömrünü kısaltır. Bu lekelerin türü ve yoğunluğuna göre temizlenmesi de zor olabilir. Ancak, onları önlemeye odaklanırsanız, bunları ortadan kaldırmak daha kolay hale gelir.

 

Web vimi katkılarıyla…

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy