Arjantin’in güneyinde dev dalganın vurduğu kruvaziyerde bir turist öldü

Arjantin basınında çıkan habere bakılırsa, ülkenin güneyindeki Tierra de Fuego eyaletine bağlı Ushuaia şehri civarlarında, Antarktika gezisinden dönen Norveç bandıralı 202 metre uzunluğunda, 378 yolcu ile 256 mürettebat kapasitesine haiz Viking Polaris adlı kruvaziyere dev bir dalga çarptı.

1 ÖLÜ 4 YARALI

Kruvaziyere çarpan dalga sebebiyle, kimliği açıklanmayan 62 yaşındaki ABD’li bir hanım turistin öldü, 4 şahıs hafifçe yaralandı ve gemide maddi hasar meydana geldi.

ANTARKTİKA KEŞFİ GEZİSİ İPTAL EDİLDİ

Viking şirketinden meydana getirilen açıklamada, kazanın salı gecesi meydana geldiği, kazanın sebeplerinin araştırılmış olduğu ve 5-17 Aralık için planlanan gelecek “Antarktika Keşfi” gezisinin iptal edilmiş olduğu açıklandı.

Kruvaziyerin, Ushuaia kentinde demir attığı ve yetkililerin turistin ölümü sebebiyle soruşturma başlatmış olduğu bildirildi.

“BİR BUZDAĞINA ÇARPTIK ZANNETTİM”

Kazanın şahitlerinden Suzie Gooding, ABD’de gösterim icra eden WRAL-TV’ye yapmış olduğu açıklamada, dalganın çarpmasının peşinden kruvaziyerin bir buzdağına çarptığını zannettiğini söylemiş oldu.

Gooding, dev dalganın ansızın meydana geldiğini, oldukça şaşırtıcı bulunduğunu ve dalga vurmadan ilkin her şeyin yolunda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Deniz yüzeyinde ansızın meydana gelen ve bir anda kaybolan dev dalgalar, “haydut dalga” ismiyle de biliniyor.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy