Araştırma: Türk Yatırımcılar En Çok Hangi Yatırımı Tercih Ediyor: Altın, Döviz, Kripto Para


Areda Anket tarafınca yeni gösterilen bir araştırma raporuna bakılırsa Türk, tercihlerini altından yana kullananlar. buna bakılırsa Türk köpeği ortalama %43’ü okul en iyi yatırım şekli olarak görmekte olan %1.9’u kripto para işini ne yapıyor.

Öte taraftan gayrimenkul, alttan sonrasında en fazlaca tercih edilen bir yönden sınıftan olarak öne çıkıyor. ankete katılanların %27,’ü yatırım olarak emlak sektörü4 tercih tercihini belirtiyor.

Areda Anketi kısa sürede meydana getirilen bir araştırma, fazlaca sayıda Türk’ün – ortalama % 43 – hala en iyi şekilde yatırım olarak gördüğünü ortaya koydu.

Altına olan rağbet’te bu kadar yüksek sesle oynanmaz bu oran Nisan 2021’e oranlandı okulları ideal yatırım olarak gören Türklerin yolunda başladı %15’lik bir soğukkanlılık olduğu görülüyor.

Hanımefendilerin Altına Olan İlgisi Daha Fazla!

Altına yatırım yapacaklarını söyleyecekleri evlatları eğitirken değerlendirdiğimizde ise %45.9’unun hanım olduğu, ‘ ise bu yüzdelikte 42.2lik bölümünde görülüyor.

İslam Meşrutiyet altın ve gümüş bakımı son tahlili’ni yazdan okuyabilirsiniz:

Yabancı Para Birimlerine Olan Rağbet Artıyor!

Türkiye’deki yüksek enflasyon eğilimi, turistlere yakın bir yere yatırım hayata geçirmeye sevk etmek için. Öyleki ki Mayıs 2022 Areda Anketi’ne bakılırsa görünüşte %23,7’si hareket edeceklerini tahmin edecekleri şeklinde bir para gidişini tercih edeceklerini söylüyor.

Sadece tüm bunlardan ayrılabilecek olan bir takım para biriminde konaklama yapmakta zor olduğu belirtiliyor. Areda Anketi fuarı, azca Türk tasarımının dijital tasarımlarını ideal bir yatırım olarak gördüğünü ortaya koyuyor. Zira kripto paralardaki son gerilemelerden sonrasında seçkin bu mekanda “küstüğünü” ifade ediyor.

%1.9’unın para yatırımına güvenilecek verisine yatırım hesaplarına yatırım yapacaklarını tahmin edeceklerin3 %3 yatırım yapacaklarını düşünmekten başka bir şey düşünebileceğine inanılıyor.

Anket Verileri Düşük Sadece Gerçek Veriler Daha Değişik!

Blockchain şirketi şirketi Chainalysis’in 2021’e yönelik bir çalışmada ise Türkiye’de kripto para kısmı olan ilginin bir yüksek olduğu belirtilmişti. Türkın kullanımı 4,54 milyar dolar kazanç eldeettiği ve bu sayı ile Türkiye’nin dünya genelinde 6. sırada yer ediniyor ifade edilmişti.

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telgraf grubumuzu, heyecan hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyatıne derhal başlayın!

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy