Anıl Altan ‘Televizyonda gördüklerimizin çok çok fazlası’ diyerek çağrı yaptı

Anıl Altan, depremin ilk gününde Hatay’da koşan ünlü isimler arasındaydı. 2 arazi aracıyla 5 arkadaşını seferber eden ünlü oyuncu, köy köy gezerek yardım dağıttı. Sabah saatlerinden başlayarak gece 00.03’e kadar dağıtıma devam eden Altan ve arkadaşları, daha önce yardım alamayan hasta ve çocukların aileleri başta olmak üzere belediye ve mahalle halkının yardımına koştu.

TV100’de yer alan habere göre; Ünlü oyuncu, yardımlarını bu sabah ziyaret edilemeyen köylere ve zor durumdaki ailelere ulaştırdı. Altan’ın paylaşımı:

“Bir arazi aracı olarak merkezden uzak yerlere gittik ve dağıtım yaptık. Bu sabah evi yıkılan yaşlı bir amca ve teyzeyi geçici misafir olacakları Ankara’ya götürdüm ve oradan da İstanbul’a geldim.

Buradan 10 kişilik bir off-road grubu gönderdik. Buradaki kurumlarla iletişim halinde olduğum belediyeler ve kurumlarla iletişime geçiyorum ve orada gördüğüm eksiklikleri, sorunları birbirimizin tamamlamaya çalışıyoruz.

Buradaki durum bu ve televizyonda gördüğümüzden çok daha fazlası… Hatay’daydım, üstünde taş kalmamıştı, insanlar kaldırımlarda yanıyordu, kucağında çocuk, onları yakıyorlardı. kendi evlerinin enkazında. Ve böylece çadırlar ve yardımlar her yere ulaşamadı.

Hala su ve gıdanın bulunmadığı yerler var… Karargâhta kurulan yardım çadırları için yerler olduğu söyleniyor ama ücra köylerde yaşlılar, hastalar ve mazotsuzlar oraya gidemiyor.

Belediyenin kendisi de bu sebeple özellikle arazi araçları, kamyon vb. destek istedi Umarım şimdi onları sağlarız…

Çünkü tırların oraya gitmesi önemli ama daha da önemlisi adreslere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması…

Bir sürü giysi, giysi, yemek gördüm… Sokaklara döküldü. Uzaktan yardım organize edilmeden iletilmemelidir.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy