Altyapı inşası için mali yardım verilecek

ITV TV kanalının İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverley‘in, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak‘ın Kiev ziyaretinden birkaç gün sonrasında gerçekleşen Ukrayna ziyareti vesilesiyle yeni bir destek paketi açıklamış olduğu kaydedildi. 

Cleverley, desteğin kendisini “ergonomik” olarak tanımladı.

Haberde, “Birleşik Krallık ülkeye 24 ambulans ve altı zırhlı vasıta da dâhil olmak suretiyle 35 hususi vasıta daha gönderecek. Cleverley, okullar ve barınaklar da dahil olmak suretiyle mahalli altyapının tekrardan inşası için 3 milyon Sterlin daha verileceğini deklare etti” denildi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, geçtiğimiz Cumartesi Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi. Sunak, Londra’nın Ukrayna’nın hava savunmasını güçlendirmesine destek olacağını ve insansız hava araçlarıyla savaşım için 125 uçaksavar silahı sağlayacağını söylemiş oldu. 

Sunak, Londra’nın 2022 senesinde Ukrayna’ya 3 milyar sterlinlik yardım tahsis ettiğini ve finansmanı sürdürmeye hazır bulunduğunu teyit ettiğini söylemiş oldu.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy