Alanyasporlu Efecan Karaca, performansının artacağına inanıyor

Corendon Alanyaspor’un ekip kaptanı Efecan Karaca, 2022 FIFA Dünya Kupası sebebiyle Spor Toto Süper Lig’e verilen aranın peşinden performansının artacağına inandığını belirtti.

Efecan Karaca, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, ligin geride kalan bölümünde 17 puan topladıklarını hatırlatarak, istedikleri seviyede olmadıklarını beyan etti.

Dünya Kupası sebebiyle lige verilen aranın kendileri için iyi olduğuna dikkati çeken 33 yaşındaki oyuncu, takımın moralinin yerinde bulunduğunu, aranın peşinden hedefledikleri puanları alarak ekibi üst sıralara taşımak istediklerini kaydetti.

Ligin son haftalarında sorun yaşamamak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktaran Efecan, “Fenerbahçe ile hazırlık maçı yapacağız. Motivasyonumuzla, enerjimizle elimizden geleni yapacağız. İnşallah ligdeki benzer biçimde olmayacak.” diye konuştu.

Ligde ilk hafta forma giydikten sonrasında fibula kemiğinde çatlak oluştuğunu dile getiren Efecan Karaca, “Beş hafta oynayamadım, düzelince de oldukça idman yapma şansı bulmadan forma giymeye baladım. Gene de iyi diyebilirim. Performansım geçen seneki benzer biçimde değil fakat sakatlık hem ruhsal hem de fizyolojik olarak yordu. İkinci dönem daha iyi bir Efecan izlettirmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Efecan, Lionel Messi hayranı olduğundan Dünya Kupası’nda Arjantin’i tuttuğunu sadece favorisinin Brezilya bulunduğunu sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy