AKP’li Beykoz Belediyesi ‘Gelirler giderleri karşılamıyor’ dedi, ağaçlandırılacak alanı satışa çıkardı

İstanbul’da Beykoz Belediyesi, Resmi Gazete’ye verdiği ilanla, İncirköy Mahallesi’nde bulunan 1756 metrekarelik, 2072 ada 36 parseli satışa çıkardı.

Söz mevzusu ilanda, satılacak olan parselin “ağaçlandırılacak alan ve yol” olarak planlandığı ve “bahçe nitelikli” olduğu açıklandı. Ayvalıdere yada Ağa Deresi vadisinde, dere kenarında uzanan tüfeği çağrıştıran bir halde olan parsel için 26 milyon 787 bin 692 TL muhammen karşılık belirlendi. Satış ihalesi, 8 Aralık 2022 tarihinde yapılacak.

“YERİ KİME SÖZ VERDİNİZ?”

Beykoz Belediyesi geçen eylül ayında, söz mevzusu parselin de aralarında bulunmuş olduğu belediyeye ilişkin bazı gayrimenkullerin satılabilmesi için Belediye Başkanı Murat Aydın’a yetki verilmesi için belediye meclisine bir teklif sunmuştu. Teklifin görüşüldüğü eylül ayı meclis toplantısında, mevzuyla ilgili söz alan CHP’li Meclis Üyesi Recep Süha Pekkip, “İncirköy var. Burası orman görünümünde bir yer. Burayı satıyor belediye. O köylere gidin o insanlarla görüşün, neler söyleyecekler. Beykoz belediye başkanına soruyorum. Bu bölgeleri kimlere söz verdiniz? Buralar tarla görünümünde. Kirli kokular geliyor bana” demişti.

BELEDİYE AÇMAZDA

CHP’nin eleştirilerine cevap veren AKP’li Meclis Üyesi Mehmet Akif Soysal ise “Bu malların tümü Beykoz’undur. Belediyemizin de malumunuz, denetim komisyonunda da birkaç kez ortaya koyduğumuz benzer biçimde, gelirleri giderlerini karşılamıyor. Malum, bu Beykoz’un bir açmazı” diye konuşmuştu. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy