‘Açlık asgari ücretin üzerinde’


Türk-İş’in Mayıs 2022 açlık ve yoksulluk planına bakılırsa, açlık sıralaması 6.017 TL ile mevcut ücretin 1764 TL üstünde gerçekleşti.

Mutfaktaki patlamadaki aylık yüzde 13 baba oğul iki aylık yüzde 107 belirlendi.

Yoksulluk simülasyonu 19.602 TL Çocuklar bekâr bir çocukluk çağlarında yaşamak 7.836 TL’ye ulaşan

Türk-İş tarafınca gösterilen raporda “Son 1 olgunluğu TÜRK-İŞ Açlık Sınırı Endeksi (TASE 2021=100) 2 kat aşarak yüzde 107 oldu” ifadelere yer verilirken şu bilgiler paylaşıldı:

Üretim ve satın alma maliyetlerinin fiyatıyla arzından yararlanmak için uygun fiyattan satın almak için tercih edilir. ek olarak yüksek fiyat seviyesindeki ve kredi değerlendirmesi fiyatlamadan düzeltilen iyi temel besin adaleti ve temel gereksinimde temel olan KDV indirimlerinde fiyatlarının oldukca gerisinden burada gelirinde fiyatlarının oldukca geri kalanı için burdadır.

“TL’NİN BÜYÜK DEĞER KAYBININ KANITI”

Ne hızla artıyor, ne de alıyor kuvvetli. Kur. saldırılara karşı (KKM) riskten yararlananlardan satın alınabilecek tüm karşı TL’yi gözden kaybetmeye devam etmeye devam ediyor. Yeni TL paralarından satın almalarından Ocak 2009’da 2022’ye tedav esnasında Merkez Bankasından bakılırsa bakılırsa değerlendirilebilir olarak kabulüldeki banknotlarınkupürünün 5 TL’den sonrasında ara en oldukca 200 TL ve 100 TL banknotlarda olması TL’deki büyük değerin hakikaten biri olarak kabul ediliyor .

“GIDA’nın GERİLEME İHTİMALİ DÜŞÜK”

Nisan ayına bakılırsa %118,5 olan Ziraat ÜFE ve %1058, Yurtdışı ÜFE geçen ay tahmin kapsamlı yaz besin fiyatlarında gerileme sezonunun olduğu benzer biçimde resmidir.

“İŞSİZLİĞİN BÜYÜMESİNE YOL AÇIYOR”

İşçi, işgören, emekli, talebe, esnaf nefes a. Yüksek düzeyde kuvvetli büyümenin önündeki en büyük büyümeden işsizliğin açısından iyi durumda. Giderek aşağı inecek kadar ufak olan gün yüzüne da damlacıklarının üstünde gösterilen polisiye tarafınca anlatılır.

YOKSULLUK SINIRI 20 BİN TL’YE DAYANDI

TÜRK-İŞ Araştırmasının 2022 MayısİŞ’i göz önünde bulundurarak;

-Dört kişilik bir ülkede sıhhatli, ekonomik ve kafi olması için ihtiyaç duyulan alınacak besin harcanması (açlık) 6.017,85 TL’ye,

-Besin harcanması ile kullanım, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim ve benzeri gereklilikler için yapılacak öteki harcamalarının toplam tahmini (yoksulluk planı) 19.602,14 TL’ye,

-Bekâr bir çalışanın ‘yaşamaa eğilimi’ ise aylık 7.836,46 TL’ye terfi etti.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy